Podívejte se, jak vypadá výhled z nejvýše položeného hotelu na světě

Najdete ho v národním parku Sagarmatha (Everest) v Nepálu, v oblasti, která je zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO. Nepřekvapí, že z něj zahlédnete i nejvyšší horu světa, stejně jako množství dalších půvabných přírodních zajímavostí.

Nabízí 360° rozhled po okolní krajině a drží oficiální zápis v Guinessově knize rekordů jako nejvýše položený hotel světa. A zapsán sem byl už v roce 1971 – od té doby ho nikdo nepřekonal. A vzhledem k velmi specifickým podmínkám, ve kterých vyrostl, se to asi hned tak někomu nepodaří.

Ideální základna pro vaše výlety po okolí

Chcete se vydat na trek po Himálajích? Nahlédnout do okolních vesniček, projít se divokou přírodou a přitom se nemůžete nebo nechcete (třeba ze zdravotních důvodů) vzdát hotelového zázemí? Pak pro vás bude hotel Everest View jasnou volbou.

Co všechno z Everest View uvidíte

Stačí se podívat na přiloženou fotografii, pořízenou právě v interiéru hotelu. Rozhled po vysokých horách je samozřejmost , a to hotel Everest View. V hotelu najdete podrobně popsané fotografické mapy, s nimiž nebude problém tuto mekku milovníků výšek dohledat.

Pohled na ni si lze užít i z jídelní terasy, stačí se trochu přiobléknout. Oslní vás i výhledy do nádherné nepálské přírody, moře zelených lesů (převážně z jedlí a smrků) a na jaře pak doslova záplavy kvetoucích rododendronů.

Jak vlastně hotel Everest View vznikl?

Tato myšlenka má svůj počátek v roce 1968. Stál za ní hotel Everest View, který poprvé pohlédl na Everest právě z místa, kde dnes stojí hotel. Ta chvíle se mu navždy vryla do srdce a dal si za cíl, že podobný zážitek zprostředkuje co nejvíce lidem. A za tři roky byl hotel, ležící ve výšce 3 880 metrů nad mořem, hotový. Dnes nabízí svým návštěvníkům 12 pokojů s panoramatickými okny a veškerým dostupným komfortem.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.