Pokoj pro teenagera – na jaké doplňky stojí za to vsadit?

Fototapeta

Držet krok s teenagerem, zejména pokud jde o změnu jeho vkusu, je někdy velmi obtížné. To je důvod, proč je uspořádání pokoje mladého člověka skutečnou výzvou – vždyť to, co je dnes super, může být zítra k ničemu! Jaké jsou nejlepší doplňky do pokoje teenagera? Je lepší zvolit fototapetu nebo fotoobraz? Je houpací síť dobrý nápad?

Funkční a módní pokoj teenagera

Pokoj teenagera je místo, které musí plnit roli ložnice, obývacího pokoje, ale i domácí kanceláře. Musí zde být pohodlná, dostatečně velká postel, pevný stůl, hodně úložného prostoru pro oblečení a další předměty, a také prostor pro odpočinek. Teenager tráví spoustu času ve svém pokoji, proto je tak důležité, aby byl prostor příjemný, přívětivý a vhodný pro všechny jeho aktivity. Kromě nezbytností jsou potřebné i vhodné dekorace a doplňky.

Zvažte do pokoje teenagera umístění pohodlného taburetu, pytle či houpačky! Může mít formu kokonu nebo houpací sítě a určitě bude zajímavým doplňkem. Stejně důležité je vhodné barevné provedení místnosti, ale i detaily, tedy dekorace.

Stojí za to zajistit čerstvé rostliny se zelenými listy – při pohledu na ně si oči odpočinou. Mohou to být také rostliny, které čistí vzduch. Co se týče doplňků, měly by být snadno změnitelné, proto se v pokoji teenagera lépe uplatní fotoobraz na plátně než fototapeta.

Proč vybrat fotoobraz na plátně do pokoje teenagera?

Je mnohem stylovější než plakát a zároveň méně invazivní než dekor tapety nebo fototapety. Fotoobraz na plátně lze vždy změnit, což je jeho velká výhoda. Zároveň vypadá solidně a elegantně, může mít také různé velikosti a samozřejmě i styl. Není pochyb o tom, že každý mladý člověk si najde svůj dokonalý obraz a pokud se mu omrzí může jej jednoduše sundat.

Náhledové foto: New Africa / Shutterstock

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.