Praha má další rekord – nejdelší buspruh. Kde ho najdete?

Cestování v Praze není právě jednoduché, a proto se ho zodpovědní lidé  snaží co nejvíce zjednodušit a upravit. Na řadu teď přišla vytížená Strakonická ulice, která díky hotovému rozšíření získá nejdelší buspruh v Praze.

Rozšíření bylo zprovozněno 13. května – a řidiči se tak dočkají dlouho očekávané úpravy Strakonické ulice. K dosavadním dvěma jízdním pruhům přibude pruh nový, určený výhradně pro autobusy MHD.

Jak se zlepší situace v Praze

Celá oprava byla cílena především na vytíženou výpadovku, kterou tím pádem čeká plynulejší doprava. A to jednoduše proto, že řidiči aut tady budou mít více místa, a naopak cestující v MHD nebudou muset čekat v případných kolonách. Práce na silnici byly navíc dokončeny s dvouměsíčním předstihem, aby uzavírky na Strakonické ulici nezasáhly do chystané rekonstrukce Barrandovského mostu.

Foto: PORR

A jak celou situaci vidí pražská Technická správa komunikací? „Nově zbudovaný pruh pomůže vozům MHD mezi zastávkami Dostihová a Barrandovský most. Měří více než dva a půl kilometru a kromě autobusů ho budou moci využít i složky, že jsme upravili svahy a zároveň postavili 1,5 kilometru nových opěrných zdí i nové přeložky inženýrských sítí včetně úpravy odvodnění. V místě zástavby jsme použili asfalt se sníženou hlučností, aby doprava méně rušila místní obyvatele,” přiblížil stavbu Petr Škvařil.

Další výhody nejenom pro obyvatele Prahy

Pokud si ovšem myslíte, že si na své přišly jen auta a autobusy, pak se pletete: „Chodci se navíc dočkali i nových chodníků a podchodu,” dodal Škvařil. Na celou stavbu navazuje velmi dlouho očekávaná rekonstrukce Barrandovského mostu. Ta vystartuje opravou jižní mostovky, se kterou je spojena i výměna rampy ze Strakonické ulice.

Náhledové foto: PORR

Zdroj: Vytížená Strakonická ulice díky rozšíření získá nejdelší buspruh v Praze. Zprovozní se o dva měsíce dříve | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.