cer1

Přímořská města Černé hory – kam zamířit

Snažíte se naplánovat cestu na Balkán? Pak by se vám určitě hodil malý průvodce. Dnes se zaměříme na černohorské pobřeží a jeho města. Ukážeme jejich klady i zápory a pomůžeme vybrat ta nejkrásnější.

Utjeha

Hledáte-li kemp přímo na pláži, zamiřte do zálivu Uvala Maslin u města Utjeha. Pláž je tu kamenitá a značně oblíbená turisty, ve dne tu tedy bývá přeplněno. Najdete zde mnoho apartmánů k pronájmu a samozřejmě také obchody, kavárny, bary atd.

Bar

Najdete tu jeden z největších přímořských přístavů v Černé Hoře, takže pokud milujete lodě, jste tady správně. Za přístavem se nachází plážová promenáda, ze které můžete pozorovat ruch v přístavu v celé nádheře. A díky panujícím teplotám tu turistická sezóna trvá až do poloviny října, i tehdy má totiž voda v moři příjemných 26 °C.

Kotor

Populární město a přístav na jihozápadě Černé hory, nacházející se ve stejnojmenné zátoce Kotor. Jde o velmi oblíbené letovisko takže nalezení klidnější pláže může být problém. Najdete tu staré město, obklopené hradbami a spoustu památek v románském, gotickém, renesančním a samozřejmě i barokním stylu.

Budva

Budva je jedním z největších středisek v Černé Hoře a také jedním z nejstarších měst. Je doslova přeplněna drahými hotely, exkluzivními kluby a restauracemi a také množstvím rozličných atrakcí pro turisty. V sezóně vyvolává dojem, že nikdy nespí a noční život tu kvete stejně bujně jako ten denní.

Ulcinj

Jde o poslední velké město na pobřeží (odtud už hlavní silnice vede přímo k albánským hranicím). Historie města sahá až do doby před 2 500 lety. V 16. století šlo o město pirátů (předtím asimilované Turky), kteří byli velkou hrozbou pro lodě plující na Jadranu. Ve městě a jeho okolí najdete některé z mála písečných pláží v Černé Hoře. Pátrat musíte v blízkosti starého města a přístavu. Malá pláž je bohužel obvykle velmi přeplněná a nepříliš čistá. Mnohem lepší je zamířit na Velkou pláž, táhnoucí se 13 kilometrů od města směrem k Albánii. Jde sice o trochu námahy navíc, ale stojí to za to.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *