Proč navštívit Šanghaj

Tato čínská metropole svou významností a velikostí jistě láká davy turistů. pokud patříte mezi ty typy lidí, kteří se zde chtějí také jednou podívat, určitě neváhejte. Dnes si totiž ukážeme, co vám všechno může tato světová metropole nabídnout. Pojďme ji tedy prozkoumat zblízka.

Množství stezek

Jako tepnami je Šanghaj protkána cyklostezkami. Ty vedou opravdu většinou města. Pro místní obyvatele je to jeden z nejlepších způsobů, jak se dostat z bodu A do bodu B. Pokud byste chtěli Šanghaj projezdit na kole, určitě je dobré se o cyklostezkách a jejich poloze dozvědět něco ještě dříve, při přípravě na cestu. Poté se zde lépe zorientujete. Pro půjčení kola zde však existují důkladné kontroly. Například pro takovou výpůjčku budete potřebovat sken pasu s fotkou a veškeré vaše údaje. Poté co je systém zpracuje (někdy až na několikátý pokus), můžete vyrazit. Stojí to však za to!

Pouliční život a jídlo na každém kroku

Šanghaj je obrovská, a proto se nemůžete divit, pokud vám během jejího poznávání vyhládne. Můžete být však v klidu pro zahnání hladu přímo na ulici je Šanghaj ideální. Na každém rohu zde uvidíte stánky nebo bistra s čerstvými pokrmy. Vyhlášenou specialitou jsou zde pouličně připravované knedlíčky. Buď lze ochutnat neplněné nebo ty s rozličnými náplněmi. Například zeleninou nebo masem.  Ulice však nenabízejí jen jídlo. Je zde množství pouličních umělců či poskytovatelů nejrůznějších služeb. Samozřejmě také obchodníků. Ulice prostě mají co nabídnout.

Důležitá místa

Šanghaj vám také nabídne turisticky významná místa. Pokud metropoli navštívíte, určitě je musíte vidět. Mezi světoznámé místa patří například Pearl Tower. Věž, která vám poskytne nádherný panoramatický výhled na celé město. Při pohledu na nohy pak zjistíte, že stojíte na skleněné podlaze, přes kterou lze vidět výšku 265 metrů. Další pamětihodností, kterou vám připomeneme je Sin-thien-ti. Jde o takzvanou malou Evropu. Architektura i obchody a další věci, jsou zde v evropském stylu. Můžete se tak cítit „jako doma“. Je zde však i budova, která je důležitá z hlediska čínských dějin. Místo, kde vznikla a poprvé zasedala komunistická strana Číny.