Gastein

Rakouské Alpy cílí na milovníky netradičních zážitků

Hranice se pro všechny milovníky cestování opět otevírají a pokud ještě nevíte, kam vyrazit na dovolenou, pak by vám do oka mohlo padnout Rakousko a jeho alpské scenerie. Míst k návštěvě je tu opravdu dost.

Křišťálově čistá jezera, téměř snová atmosféra a množství vyžití pro volný čas – přesně takové jsou rakouské Alpy. Najděte jejich sílu v Tyrolsku a Salcbursku, kam vás dnes chceme pozvat.

Údolí Stubai nadchne nejenom horolezce

Stubaiské údolí vám nabídne hned 7 vrcholů vhodných ke zdolání. Ovšem neměli byste si nechat ujít ani tůru po překrásné turistické stezce Wilde Wasserweg. Čeká tu na vás mnoho zajímavostí – například nádherné horské louky a pastviny s volným vstupem, zastavení pro jógu i apod. A pokud se na to jen trochu cítíte, zdolejte alespoň jeden vrchol. Vždyť kde jinde byste si mohli užít takový klid, jako právě tady?

Alpbach

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Alpbachské údolí má pro vás nachystáno mnohá NEJ

Najdete tu nekrásnější květinovou vesnici na území Evropy, a to hned vedle Rattenbergu – nejmenšího sklářského města v Rakousku. Místní obyvatelé jsou dost svérázní, ovšem spojuje je jedna silná myšlenka – láska k okolní přírodě. Dopady turismu tu jsou tak vidět pouze minimálně. Právě tady získává spojení „neposkvrněná příroda Alp“ docela nový význam.

Najdete tu také přes 900 kilometrů turistických stezek, které vás zavedou i na mnoha přírodní koupaliště. A uprostřed civilizace vás zase k relaxaci pozvou zahrady, parky a květinové ostrovy. Ovšem největším lákadlem je nádherná bylinková zahrada, vytvořená podle knihy svaté Hildegardy z Bingenu. Nabídne vám více než 900 metrů čtverečních odpočinku. A těšit se můžete i na sezónní produkty ekologického zemědělství, které si našly cestu na většinu talířů v místních hospodách a hospůdkách.

Alpbach

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Horský svět v údolí Gastein

Najdete tu spoustu fascinující scenérií i alpských vod, oplývajících jak vítanými příležitostmi k osvěžením, tak i léčivými schopnostmi. A pokud se více zajímáte o souznění s přírodou a nedáte dopustit třeba na ničím nerušenou meditaci uprostřed divoké krásy hor, určitě tu najdete svého gurua, který vás tímhle fascinujícím místem provede a ukáže vše potřebné.

Objevte bohatý přírodní svět údolí Gastein, stejně jako krásu ryze přírodních ingrediencí, uplatňovaných v nápaditém občerstvení u místních kuchařů. Gastein je zkrátka místem zážitků všeho druhu.

Nádherné údolí nefalšovaných alpských pastvin – Grossarl

Milujete objevování ničím nenarušené divočiny? Údolí Grossarl vám nabídne přes 140 vyznačených stezek, které vás vždy spolehlivě dovedou k cíli i zpět. Horské pastviny, křišťálově čistá horská jezera i výstup na některý z majestátně vyhlížejících vrcholů… To všechno tu najdete a ještě mnohem víc.

Najdete tu i vhodná místa ke cvičení jógy zákoutí, na pohled dosud lidmi vůbec nedotčená. A pro gurmány se tu nabízí zejména nejrůznější zvěřinové speciality a samozřejmě i vinný sklípek.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *