Flachau

Rakouské Alpy: Jaké nabízí lyžování Flachau?

Komfort, moderna i tradice. Přesně tato tři slova se snoubí v lyžařském středisku Flachau. Lyžování v Rakousku se vyznačuje maximálním luxusem Flachau tento fakt jen dokresluje. Leží přímo v srdci velké lyžařské oblasti Ski Amadé. Pyšnit se může tím, že je rodným střediskem několikanásobného mistra světa ve sjezdovém lyžování Hermanna Mayera. I když tento borec již ukončil svou aktivní lyžařskou závodní kariéru, stejně na něj vzpomíná spousta lidí jako na jednoho z nejlepších v historii. Jeho začátky mohly být skvělé, jelikož Flachau má stoprocentně co nabídnout!

Moderní lyžařské centrum

Flachau je do značné míry střediskem tradičním, nicméně při pohledu na lanovky, zasněžování a další techniku zjistíte obratem, že se nacházíte ve 21. století. Najdete zde i náročné tratě s homologací FIS, kde se každým rokem jezdí závody v rámci světového poháru. Celkově je zde více než 120 kilometrů precizně upravených pist. 85 kilometrů tvoří červené sjezdovky, 30 modré a 5 km připadá na černé padáky. Samozřejmostí je také přítomnost snowparku a pně vybaveného dětského centra pro začínající lyžaře a snowboardisty.

Sjezdovky pro mistry i začátečníky

Máte-li rádi lyžařské dálnice, pak navštivte nejdelší sjezdovku Flachau Griessenkar s délkou 6 km a převýšením 1000 m. Mezi nejtěžší sjezdovky se řadí právě pista světového poháru o délce 2km a převýšení 430 m. Snowboardisté míří nejčastěji k lanovce Space Jet, kde je pro ně přichystána halfpipe.

Zábava na každém rohu

Flachau dokáže nabídnout zábavu i lidem, kteří třeba lyže příliš nemusejí. Důkazem tohoto tvrzení budiž třeba snowtubingová dráha anebo dráha určená pro jízdu na sáňkách. Zajímavé jsou i vyjížďky na koňských spřeženích anebo jízda na segwayích. Posadit se ale můžete i do některé z tradičních místních restaurací, barů anebo horských chat. Aprés-ski je ve Flachau na vysoké úrovni. Koncerty, závody a jiné akce jsou tady skoro každodenním chlebem.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *