Rovaniemi – to není jenom Santa Clausova vesnička, nabízí toho mnohem víc

Rovaniemi – to není jenom Santa Clausova vesnička, nabízí toho mnohem víc. Rovaniemi slouží jako kulturní centrum Laponska a nabízí živou uměleckou a kulturní scénu. V kulturním domě Korundi se konají umělecké výstavy, koncerty a představení, které prezentují bohatý umělecký talent regionu. K živé atmosféře města přispívají kulturní akce, jako je hudební festival Simerock a letní trh v Rovaniemi.

Pro zájemce o vzdělání a výzkum se v Rovaniemi nachází Laponská univerzita aplikovaných věd. Zaměření univerzity na arktická studia a udržitelný rozvoj odráží snahu města o pochopení a zachování jedinečného prostředí Laponska.

Vše pro milovníky přírody

Městská krajina Rovaniemi je nádhernou směsicí moderních vymožeností a arktického kouzla. Malebnost prostředí dokresluje řeka Kemijoki, která městem protéká. Rovaniemský kostel s moderním designem je symbolem odolnosti města, které bylo obnoveno po zničení během druhé světové války.

Pixabay

Foto: Pixabay

Pro milovníky hudby je kulturním skvostem Laponský komorní orchestr, který sídlí v Rovaniemi. Orchestr hraje rozmanitý repertoár zahrnující klasické i současné skladby. Návštěva koncertu poskytuje jedinečný kulturní zážitek v srdci Laponska.

V zimě se Rovaniemi promění v kouzelnou zimní říši divů. Sněhová pokrývka pokrývající krajinu spolu se svěžím arktickým vzduchem vytváří klidnou a okouzlující atmosféru. Zimní aktivity ve městě, včetně rybaření na ledu a běžeckého lyžování, umožňují návštěvníkům plně si vychutnat krásu Laponska v jeho zasněžené nádheře.

Ekologický bonus navíc

Rovaniemi se zavázalo k praktikám udržitelného cestovního ruchu se zaměřením na ochranu křehkého arktického prostředí. Město podporuje zodpovědný cestovní ruch a zajišťuje, aby si návštěvníci mohli vychutnat krásy Laponska a zároveň minimalizovali svůj dopad na okolní přírodu.

 

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Rovaniemi, https://www.obletsvet.cz/co-videt/finsko/rovaniemi, https://mapy.cz/zakladni?source=osm&id=64761&x=26.0316116&y=66.6805569&z=9, https://pelipecky.cz/rovaniemi-santova-vesnicka/, https://www.cestujlevne.com/pruvodce/finsko/rovaniemi

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.