Sifnos nabídne nevšední dovolenou na Kykladách – uspokojí milovníky soukromí a vybaveného zázemí

Sifnos: Řecké ostrovy nabízí opravdu nevšední místo pro vaši dovolenou. Musíte si jen vybrat ten správný, který vás uspokojí po všech stránkách. A jedním z takových míst může být i Sifnos, ležící v souostroví Kyklady.

Abychom byli přesní, najdeme ho v Kykladském souostroví v Egejském moři – 290 kilometrů západně od ostrova Rhodos. Hlavní město se jmenuje Apollonia a rozloha ostrova činí 74 km2. Není sice velký, ovšem o to více krás nabídne.

Foto: Pixabay

Sifnos si zamilujete kvůli jeho přírodě

Na ostrově najdete luxusně vybavené čtvrti s drahými hotely, ale také místa, kde stále ještě vládne krásná středomořská příroda. A právě kvůli nim je vyhledáván nejvíce. Koneckonců – místní obyvatelé se stále ještě živí více pěstováním oliv než provázením turistů.

Sluncem zalité svahy pokrývá voňavé oregano a tymián a totiž bohatství najdete i v místních tavernách, které k návštěvě rozhodně doporučujeme.

Pláže pro každého

A skvělé je tu samozřejmě i koupání. Písečné pláže potěší opravdu každého, stejně jako čistá voda. Možná to nevíte, ale pláž Platis Ghialos je podle některých turistických průvodců dokonce označována jako jedna z nejkrásnějších v celém Řecku. Rozhodně se tedy vyplatí ji navštívit.

A zapomenout nesmíte ani na návštěvu vesniček s typicky natřenými bílými domy. Můžete se tak potěšit opravdu nevšední architekturou, kterou najdete právě jen na řeckém souostroví Kyklady. Tečkou za vaší krásnou návštěvou pak mohou být i půvabné plavby na lodích okolo ostrova. A jako suvenýr si pak dovezete i nějakou typickou místní keramiku.

Zdroj: https://www.kam-a-kdy.cz/when/evropa/-ecko/sifnos/, https://www.nacesty.cz/sifnos, https://www.mahalo.cz/recko/destinace-recka/sifnos, https://magazin.travelportal.cz/2017/08/15/sifnos-recky-ostrov/, https://www.greece-tours.cz/recko/sifnos/dovolena/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.