Slovinsko

Slovinsko: Dovolená u moře se vším všudy

Jestliže se ještě i nyní v průběhu října chystáte na dovolenou k moři, máte samozřejmě šanci najít skvělé destinace za rozumné ceny. Výbornou volbou je například Slovinsko. S koupáním touto dobou sice již počítat nemůžete, nejste li abnormálně otužilí, nicméně tato země je natolik zajímavá, že váš pobyt nemusí nutně stát pouze na tom, že budete ležet na pláži. Vše možná umocní i fakt, že se domluvíte. Slovinci většinou ovládají minimálně jeden vizí jazyk, takže by to neměl být žádný problém.

Kouzelné slovinské pobřeží

Pobřeží Slovinska čítá přibližně nějakých 50 kilometrů. Není to sice nijak výrazně moc, ale přesto je dokonale členité a skály vytváří zajímavé scenérie, jež mnohdy jinde nenajdete. Slovinská riviéra je také moc zajímavá i z hlediska kulturního a historického. Vliv Itálie je zde navíc velmi patrný, a to jak například v Piranu, ta i v Izole či Koperu. Všechna slovinská městečka na břehu moře byla totiž velmi dlouhou dobu v područí Benátčanů. Celá oblast byla součástí Itálie a až po 2. světové válce se stala součástí bývalé Jugoslávie. Slovinsko existuje samostatně od roku 1991.

Malé Benátky v Piranu

Byli jste již v Benátkách a atmosféra tisíce jezer a gondol vás dostala. Pak se vám bude stoprocentně líbit také v Piranu. Pokud vás nezajímaví kasina, stačí minout Postorož a vydat se do Piranu. Jeho název pochází částečně z řečtiny, a to díky výrazu pro oheň, který představuje slovo pyr. V antice se právě na území tohoto města nacházel slavný maják, který pomáhal lodím v navigaci na řeckou kolonii Aegidu. Ze současných památek jmenujme především krásný kostel sv. Jiří. Jinak si lze ale vybrat i spousty zajímavých lokalit včetně výletu do Alp, které jsou k vidění přímo z města.

Další krásné lokality

Jediným velkým přístavem na Slovinské riviéře je Koper. Jedná se o město typické průmyslovým prostředím periferie. Perlou starého města je především Prétorský palác na Titově. V Izole se můžete podívat na kostel sv. Maura se svou typickou pověstnou věží. Moc hezké je i muzeum úzkokolejky Parenzana.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

One Ping

  1. Pingback: Kam ve Slovinsku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *