Starala se o toulavé kočky – jednou však nechtěně přibrala do péče i nečekaného divokého návštěvníka

Někteří lidé mají starost o jiné tvory, jako jsou kočky,  zkrátka v povaze. Ne vždy je však dobře míněná snaha i dobře provedena. A svědčí o tom i příběh této ženy.

Když se Eric zastavil u své babičky, aby ji pozdravil, očekával, že opět najde spoustu nových koček kolem domu. Koneckonců věděl, že jeho babička kočky miluje a ráda vítá toulavé jedince, kteří potřebují trochu tepla a jídla. Když tedy dorazil a viděl tři nové kočky, nebyl vůbec překvapen. Jakmile se ale k nim přiblížil, aby si je pohladil a seznámil se s nimi, zjistil, že je mezi kočkami i jeden podvodník.

Foto: Pixabay

Není kočka jako kočka

V jednom pelechu totiž ležela divoká vačice. Babička ji dokonce pojmenovala Tete. Tete vypadala, jako kdyby v domě žila už spoustu let a cítila se doma. Eric byl v šoku. Jak to jeho babičce mohlo uniknout? Možná ji už špatně slouží zrak. Eric tedy opatrně přistoupil ke své babičce a řekl jí pravdu. Zpočátku byla zmatená. Eric se nemohl přestat smát, celá situace mu přišla více než komická.

Překvapivá reakce babičky

Eric se domníval, že jakmile se jeho babička dozví pravdu, vyhostí divoké zvíře zase ven. K jeho překvapení se tak ale nestalo. Chvíli o tom sice přemýšlela, ale vzhledem k tomu, že vačice vypadala spokojeně a byla skutečně ráda, že našla nový domov, rozhodla se nechat si ji. Nejlepší na tom celé je, že kočky přijaly Tete úplně stejně vřele jako Ericova babička.

Je tedy vidět, že teplo domova nepotřebují pouze domestikovaná zvířata, ale každý živý tvor. Dokázali byste nabídnout svoji milující náruč zvířeti zvenčí nebo máte své zásady?

Zdroj: Vnuk řekne babičce, že jedna z jejích koček je Possum… Její reakce je úžasná (addictingstories.org), https://www.damian-a-oliver-pomahaji.cz/l/neni-kocka-jako-kocka/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.