Wellness

Státní poukazy na lázně mizí, už je skoro vyprodáno

Letošní léto je prazvláštní. Dovolená v zahraničí mizí v nenávratnu a mimo ČR se chystá jen zlomek lidí. Tedy ve srovnání s lety minulými. Ministerstvo pro místní rozvoj už vyhlásilo první etapu vydávání státní poukazů. Jejich cílem je podpořit lázeňský sektor. Zájem je neskutečný. Jen portál Spa.cz už eviduje více než 7 500 rezervací s tímto poukazem. Mnohé lázně hlásí přeplněné kapacity.

Ušetřit lze až 4 000 korun za osobu

Program běží již od 1. července. Zájemci takto mohou ušetřit klidně až 4 000 korun a osobu. Dotace se v tomto případě týká pobytu na 6 nocí s tím, že se absolvuje celkem 5 procedur. Vouchery lidé vzali doslova útokem. Některé lázně dokázaly hned během prvních dní vyčerpat horní limit pro samotné čerpání dotace. Pak už dané lázně nemohou po dobu jednoho roku poukazy přijímat. Třeba takový Jáchymov a Luhačovice hlásí plný stav!

Karlovy Vary

Luhačovice: Zdroj obrázku Pixabay.com

Extra rychlý prodej pobytů

Poměrně zajímavé informace přináší Tomáš Trejbal ze Spa.cz. Hovoří o tom, že v nabídce tohoto portálu bylo 220 pobytů, u nichž měli zájemci nárok na onen příspěvek. Hned v prvním týdnu si pobyt rezervovalo více než 10 000 hostů. Většina rezervací se týkala pobytu pro 2 osoby. Třetina také obsahovala 5 a více procedur, což je podmínkou pro čerpání dotace. Tímto programem se podpořili nejen provozovatelé lázní, ale i cestovní kanceláře.

Podmínky programu nejsou úplně propracované

Program na podporu pobytů v lázních je vítaný, nicméně setkat se lze s mnohými nepřesnostmi. Technické řešení není optimální. Hotel si nemůže platnost voucheru zkontrolovat ihned. Zájemci b si přitom rádi voucher vygenerovali a hned vybírali. Platnost se ověří standardně až po uplynutí 24 hodin. Co se stane, když voucher využije člověk, který nesplní podmínky. Nic moc se neví.

Luhačovice2

Luhačovice: Zdroj obrázku Wikimedia.commons.org

Léto už je vyprodáno

Letní období je už prakticky vyprodané. Zájem o pobyty s vouchery je ale i na podzim a v zimě. Kapacity se postupně naplňují, a to nikterak pomalu. Zájem hostů z ČR se oproti loňskému roku zvýšil o 350 %! Lázně se zkrátka naplňují, což je jen dobře.

Wellness: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *