Teplé oblečení nechte doma: Venku je jaro a nejspíše ještě dva týdny bude

bláto

Zima je v plném proudu, nicméně pohled z okna je v mnohých lokalitách u nás zcela odlišný. Se zimou počasí jednoduše nemá vůbec nic společného. Teploty se dostávají až k 10 stupňům Celsia a po sněhu už není mimo výše položených oblastí ani památky. Přitom ho ještě před několika byla spousta. Zvláštní. Počasí se navíc nijak výrazně měnit nebude.

Na hory za sněhem a blátem

Asi tak. Horská střediska sice většinou mají dostatek technického sněhu, takže lyžovat se dá. Mnohdy jde i o střediska níže položená, jako je například Troják v Hostýnských vrších nebo Bílá v Beskydech. I tak se ale můžete připravit na to, že vás u lyžování bude čekat nejenom technický sníh, ale i spousta bláta. Mrznout totiž nijak výrazně nebude. Teploty možná v noci lehce spadnou pod bod mrazu, nicméně přes den vystoupají vysoko.

HoryFoto: Pixabay

Podobné teploty dalších 14 dní

Bohužel. Předpovědi počasí se vesměs shodují v tom, že teploty nebudou nijak nízké. Pod bod mrazu klesnou pouze ve výše položených oblastech, a to jen v noci. Přes den určitě mrazivo nebude. Počítat je naopak zapotřebí i s deštěm. Nejspíše ale až v příštím týdnu. V podstatě to vypadá, že se příchod roku 2023 bude slavit v kraťasech a tričku.

Za sněhem na hory

Ve výše položených oblastech sníh vydrží, jak už jsme ostatně avizovali. Počítat je ale třeba s tím, že kapacity horských středisek jsou již značně vytížené. Najít nějakou chatu nebo pension či jiné ubytovací zařízení je nyní takřka nemožné. Možná tedy nebude od věci vytáhnout z garáže kolo a věnovat se cyklistice. Vyjížďkám na kole bude počasí nejspíše přát mnohem více než různými zimním aktivitám. Takové běžky je třeba v níže položených oblastech využít opravdu včas. Bylo tomu tak třeba minulý týden. Možností zkrátka ubývá a je třeba si na to zvykat.

Zdroje info: Autor, meteopress.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.