Lyžování ve Francii

Tipy na levné skipasy: Lyžování nemusí být extrémně drahé

Už se nemůžete dočkat zimní dovolené? Lyžařská sezona je aktuálně v plném proudu a mnohá zimní střediska doslova praskají ve švech. Zimní sporty nejsou nijak levnou záležitostí. Když už se vám podaří sehnat levné ubytování, mohou vás stát hodně skipasy. Jestliže ale budete vědět jak, můžete na nich poměrně solidně ušetřit. Pokud nemáte tušení, jste na správné adrese. Dáme vám několik velmi užitečných tipů.

Nakupujte online s dostatečným předstihem

Když si kupujete vstupenky do kina nebo na koncert, zpravidla na nic nečekáte a na akci jdete už se samotnými lupeny. U skipasů postupujte stejně, ať už zvolíte pro lyžování Rakousko nebo jinou zemi. V předprodeji je koupíte často mnohem levněji než na místě u kasy. Některá lyžařská střediska nabízejí nákup skipasů přímo na svých internetových stránkách. Využít lze také portálů Skipasomat.cz nebo Gopass.cz, kde se přímo skipasy do různých areálů nacházejí. Tady je například výhodná z hlediska lyžování Francie.

Využijte rodinných slev

Rodina by měla za skipasy zaplatit méně peněz. Tedy v případě, že využijete některých tradičních slev. U nás se lyžuje zdarma do šesti let. V Rakousku a Itálii bývá hranice posunuta až na osm let. Starší děti mají na skipasy též solidní slevy. Třeba ve slavném Kitzbühelu lyžují dospělí za 49 euro na den a junioři jen za 24 euro. V rakouském Zell am See vyjde denní skipas na 53 euro pro dospělé a 26 euro pro děti. Pokud zvolíte Dachstein West, pak počítejte s tím, že bude mít rodina třetí dítě zcela zdarma. Výhodné jsou rodinné skipasy ve střediscích Tiroler Zugspitz Arena, Gerlitzen a mnohých jiných. Shánějte proto i takové lyžařské zájezdy se skipasem.

Vyplatí se jezdit přes týden

Určitě se vydejte do hor přes týden. Skipasy bývají levnější než o víkendu. Jinak byly skipasy dražší také o Vánocích. Vyrazit můžete i na konci sezony, kdy by ve výše položených střediscích měla být stále jistota sněhu. V každém případě se nepoměňte pojistit přímo na zimní dovolenou na lyžích. Optimální cestovní pojištění najdete po porovnání pojistek na Top-Pojištění.cz.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *