Tipy na nejzajímavější vodní expozice v ČR

S nadcházející zimou budeme ještě rádi vzpomínat na dovolenou, prožitou u moře nebo na veselé koupání ve vesnickém rybníčku. Ale proč jen vzpomínat? Vydejte se na výlet tam, kde to vodou žije od jara až do zimy. Chladno vám určitě nebude, a navíc potěšíte celou rodinu.

ZOO Mořský svět v Holešovicích

Nepřekvapí, že největší mořské akvárium najdeme v Praze. Stačí zamířit na Prahu 7 a na Výstaviště. V 60 akváriích s 260 000 litry vody se tu prohání více než 360 druhů ryb. Chtěli byste v akci vidět žraloka, prohlédnout si živé fosilie alias ostrorepy nebo se pokochat životem v jihoamerických tropických řekách? Nechte se inspirovat, otevřeno mají každý den. Ke specialitám patří noční krmení žraloků nebo výstava Vesmírná laguna s interaktivní podlahovou projekcí. Tady na vás čekají i akvária s tropickými žábami nebo dospělým chameleonem jemenským.

Orlík nad Vltavou a jeho ryby

Až si prohlédnete zámek, zamiřte i do jeho sklepení. Právě tady se totiž expozice akvária v Orlíku nad Vltavou nachází. Najdete tu kapry, jesetery, sumce, okouny, ale třeba i dvoumetrovou vyzu velkou. V 90 % jde o obyvatele blízké Orlické přehrady, ale k vidění jsou i rarity. Mimo sezónu tu však mají otevřeno jen o víkendu. Počítejte s tím tedy při své návštěvě!

Nakrmte si rejnoky v ZOO Zlín

Že se v zimě do ZOO nechodí? Pokud má tolik pavilonů jako ta zlínská, pak to rozhodně není pravda. Třeba taková Zátoka rejnoků. Už jste si někdy tyhle roztomilé paryby pohladili? Tak tady se vám to určitě povede. Navíc si můžete zakoupit i krmení a nechat je, aby vám ho vysáli přímo z ruky. Hravě to zvládnou i malé děti. Otevřeno je v rámci otvírací doby zoo, jen dejte pozor – o víkendu bývá krmení uváděno do prodeje každou celou hodinu od 9:00 do 15:00, počet dávek na den je totiž omezený. Tak ať to neprošvihnete!

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.