V loňském roce se Krkonoše těšily enormnímu zájmu turistů. Podívejte se, jaká místa byla nejvíce navštěvovaná

V České republice je několik míst, kde je téměř jistota, že narazíte na další turisty. Typicky jde o Krkonoše, které jsou díky přítomnosti Sněžky coby největší hory, nejznámějšími horami. Pokud chcete vyrazit na túru do přírody a užít si trochu těch kopců, pravděpodobně zamíříte sem. A přesně podle toho to zde vypadalo v loňské letní sezóně. Bude to letos stejné a jaká místa byla nejvíce navštěvovaná?

Nejoblíbenější byla tradičně Sněžka

Mezi nejvíce navštěvované místo patřila samozřejmě Sněžka. Vyjít nebo se nechat vyvézt lanovkou na nejvyšší horu České republiky chtěli tisíce turistů. A to někdy i v jeden jediný den. Podle dat automatických sčítačů umístěných na trase se v ty nejvíce vytížené dny jednalo třeba i o 10 tisíc pěších turistů. A to už je opravdu velké množství, když si představíte místní stezky. Kromě letních měsíců však byla enormní návštěva zaznamenána především začátkem podzimu.

Špindlerův Mlýn a Úpské rašeliniště

Hned na druhém místě z pohledu oblíbenosti byl Špindlerův mlýn. Zde se během některých dnů pohybovalo i více než 500 turistů, kteří mířili na trasy do přírody. Populární je tradičně také pramen Labe, nebo krásné Úpské rašeliniště, kterým vede typický chodníček. Zároveň však v Krkonoších stále najdete méně známé trasy, které jsou také nádherné a nemusí být tolik plné turistů.

Foto: Pixabay

Kam na hory, když se chcete vyhnout davům turistů?

Někdo je radši, když je kolem více lidí a nejde přírodou úplně sám. Na druhou stranu však velké množství lidí dokáže klidnou procházku nebo túru poměrně zprotivit. Pokud si chcete užít některé české hory s menším množstvím lidí, zkuste něco jiného než Krkonoše. Krásné jsou Orlické, Jizerské nebo Krušné hory. V těchto místech máte větší šanci, že narazíte na cesty, které nejsou plné jiných lidí.

Zdroj: www.novinky.cz

Náhledové foto: Pixabay