Rusko

Vízum do Ruska: Jaké se vyplatí pořídit?

Chystáte se aktuálně do Ruska nebo máte naplánovánu cestu v nějaké blízké budoucnosti? Pak byste rozhodně měli počítat s turistickými vízy. Ať už je vaším cílem nějaká turistická destinace, případně návštěva vašich známých nebo cokoli dalšího, zmiňovaný doklad budete nezbytně potřebovat. Jde pouze o to, jaké turistické vízum zvolíte. Alternativy jsou následující.

Turistická víza nejen pro turisty

Jestliže máte vyrazit na území Ruské federace za účelem pobytu kratšího než jeden měsíc, optimální je pro vás turistické vízum. Předložit ho musíte před odletem či přímo na letišti v České republice. Mnohdy tento typ víza využívají nejen fyzické osoby, ale i podnikatelé mířící na schůzku s obchodními partnery či zákazníky. Při takovýchto jednorázových akcích jde o ekonomičtější a jednodušší alternativu.

Kdy se vyplatí služební víza?

Máte v Rusku čistě obchodní zájmy? Pak zřejmě jezdíte do Ruska v pravidelných intervalech. Mnohem výhodnější je pro vás v tomto případě služební vízum vyznačující se větším množstvím vstupů na území Ruské federace. Služební vízum potřebujete jak při odletu, tak při samotném vstupu do Ruska.

Kolik víz lze mít?

Prakticky neomezeně. Alespoň za předpokladu, že dodržíte pravidla pro jejich získání. Určitě musíte dodržet i délku. Ta činí celkem 90 dní ze 180 dní trvajícího období. Každý žadatel smí mít jen jedno jediné platné vízum do Ruska. V opačné situaci může být jeho žádost zamítnuta.

A co cestování s dětmi?

Zapisování dětí do pasů se stalo minulostí. Dítě musí mít svůj vlastní cestovní pas. Jestliže dítě pas, pak může získat cestovní vízum.

Každopádně se pro získání víza vyplatí obrátit se na profesionály, kteří dokážou vše rychle zprostředkovat. Naším tipem je www.vizumrusko.cz. Vízum tady získáte expresně a specialisté za vás vyřídí i mnohé další formality, již s těmito doklady souvisí

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

1 komentář

  1. Karel Odpovědět

    Platnost služebního víza může být od 1 měsíce do 1 roku, a po komunikaci se zaměstnavatelem a místními úřady lze tuto lhůtu i prodloužit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *