Vydejte se za zážitky bez nepříjemné bolesti nohou

Abychom se pokochali nádherným výhledem z úpatí hor, je mnohdy zapotřebí ujít pěšky několik desítek kilometrů. S batohem na zádech tak stoupáme vstříc novým zážitkům, které nám však může překazit nenadálá bolest nohou. Ta může být způsobená jak nevhodnou obuví, tak velkou vzdáleností a velice častými deformitami nohou. Nenechte se cestou omezovat a podívejte se, co nepříjemné bolesti může způsobovat i jak nalézt účinné řešení.

Na vině jsou kilometry i ploché nohy

Nikoho z nás zřejmě nepřekvapí, že jej bolí nohy po náročném výšlapu. Bolest by se však neměla projevovat již od prvního kroku a omezovat nás i při každodenních činnostech. Pokud však bolest přetrvává, kromě jiných zdravotních komplikací, se může jednat o tzv. plochonoží, lidově řečeno ploché nohy. Mezi nejčastější příznaky plochonoží, kromě zmíněné bolesti, patří otoky a pocit těžkých a unavených nohou. Naštěstí se ploché nohy dají účinně odstraňovat. Při čekání na letišti se tak podívejte třeba na nejlepší řešení, pokud máte příčně ploché nohy.

Choďte naboso

Pokud krajina dovolí, odhoďte boty (nebo je raději schovejte do batohu) a vydejte se za dobrodružstvím naboso. Nejenže kamínky a písek na pláži nohu stimulují, ale také poskytují jednu z nejlepších prevencí proti deformitám nohy. Pokud chceme stejného účinku dosáhnout i během odpočinku, zabalíme si s sebou Adjustační ponožky®.

Ty minimalizují dopad každodenní zátěže na naše nohy, zlepšují jejich prokrvení a zajišťují nohám okamžitou úlevu. Kromě toho, pomáhají také předcházet kladívkovým prstům či patním ostruhám, které v nejhorším stádiu mohou oblíbenému cestování zcela zamezit.

Trápí vás i jiné obtíže a deformity nohou? Na další účinné triky, rady a tipy se podívejte zde či se poraďte se svým ortopedem.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.