Výlet do Salzburgu

Salzburg

Chcete si o víkendu udělat výlet do města, které není daleko a je plné památek?  Zavítejte do Mozartova rodiště, tedy do Salcburska. Z Prahy sem jezdí denně více než deset spojů a zhruba za pět hodin budete na místě.  Záhy pak pochopíte proč má Salcburk přízvisko,, město s neobyčejnou hodnotou pro lidstvo‘‘.

Lanovkou na Salcburský hrad

Na Salcburský hrad se dostanete buď pěšky, nebo lanovkou, která jezdí každý deset minut a cesta tak trvá jen chvilku.  Navíc si můžete do sluchátek pustit i výklad v češtině.  O tom, že výhled do krajiny je úžasný ani nemusíme mluvit.  Na Mnišské hoře stojí zbrusu nové Muzeum moderního umění. Toto muzeum je plné zajímavých expozic. Dostanete se k němu hezkou procházkou z hradu. Stojí na srázu vysokém 60 metrů a dojet sem můžete i výtahem ve skále.

Voda všude kam se podíváš

Kousek do centra Salcburku se nachází zámek s fontánami. Pokud se ho rozhodnete navštívit, což určitě stojí za to, nezapomeňte si vzít deštník nebo pláštěnky. Po několika metrech prohlídky tu totiž návštěvníci už čtyři sta let dostávají sprchu. Arcibiskup Markus Sitikus, zde nechal vystavět toto unikátní dílo plné vodních hrátek.  Na každém kroku vás ohromí fontány, různé průplavy, trysky a jezírka. Zkrátka voda úplně všude.

Historie v uličkách a obojživelný autobus

Při prohlídce města určitě nezapomeňte na Mozartovu uličku, kde stojí Mozartův rodný dům. Všude dostanete tradiční čokoládové Mozartovy koule, uzeniny a sýry od místních farmářů, sklenici piva ze zdejších pivovarů a spoustu dalších specialit jako jsou například salcburské noky neboli Salzburger Nockerl.  Naopak novodobým unikátem je obojživelný autobus, který sestavil salcburský rodák a patriot.  Na nábřeží řeky Salzach nasednete do lodi, povozíte se po vodě a pak se z ničeho nic dostanete na břeh, kde obojživelný autobus vysune kola, a jedete po souši.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.