Zažijte 4 nádherné  výlety po Charlotte v Severní Karolíně

Charlotte

V okolí města Charlotte v Severní Karolíně se nachází mnoho krásného, co je třeba opatrovat. A ještě více toho, co si jistě při návštěvě zamilujete. Lidé, kteří sem zavítají, to tu velmi často nazývají jako město druhého domova. Neustále tu budete nacházet nové možnosti pro další a další cesty – tzv. skryté diamanty.

Léto může být fenomenální dobou pro dobrodružný výlet, se staženými okny a objevíte tu šanci být na čerstvém vzduchu a zapnutým oblíbeným playlistem v přehrávači. Dnes se projdeme po čtyřech nedoceněných místech, které se nachází čtyři hodiny jízdy z Charlotte.

1. Chcete podniknout blízký únik do hor?

Pokud hledáte dovolenou v horách, je Boone skvělou volbou. Je to jen dvě hodiny jízdy autem od Charlotte a je tam všechno, co můžete potřebovat na klidný pobyt na konci týdne. Můžete se věnovat horolezectví, jízdě na kajaku, rybaření a lanování. Obzvlášť se rozvíjí výlety na kajaku s kamarády v létě.

Boone je navíc domovem hory Grandfather Mountain a Mile High Swinging Bridge – nejpozoruhodnější visuté lávky v Americe. Boone je také úžasným místem v zimě a na podzim. Koncem září a v říjnu se listí v horách zbarvuje do krásných odstínů žluté, oranžové a rudé. Protože se nachází v pohoří Blue Edge Mountains, je také cestovním rájem pro lyžaře a snowboardisty, kteří hledají bližší únik než západní místa jako Vail.

2. Hledáte relaxační pobyt na pláži? Mrkněte na Wrightsville Beach v Severní Karolíně

Jakmile pomyslíte na pobřeží Karolíny, pravděpodobně vás napadne Myrtle Shoreline. Nebo pokud sledujete tolik Netflixu jako já, Outer Banks. Ačkoli jsou to převládající místa, já jsem byla vždy větším fanouškem pobřeží Wrightsville. Voda je čistší a pobřeží o něco méně zaplavené lidmi než Myrtle a je to mnohem blíž než Outer Banks.

Přímo na pláži je spousta míst k pronájmu. Nicméně Wilmington je vzdálen několik kilometrů a je zde spousta otevřených míst, kam se můžete dostat, a proto se můžete ubytovat ve městě, aniž byste se museli vzdát pobřeží. Zájemci o historii druhé světové války mohou navíc prozkoumat loď North Carolina, která kotví na řece Cape Fear. Přibalte si malý chladicí box s přírodními produkty, sendviči a ledově vychlazenými nápoji a užijte si dlouhý konec týdne nabitý denním světlem a vlnami.

Beach
Foto: Pixabay

3. Jste fanoušky opravdu jedinečných pivovarů? Přijeďte do Asheville v Severní Karolíně

Je to opravdu zábavná zajímavost! Ať je to jak chce, toto horské město toho nabízí mnohem víc než jen úžasnou pivovarnickou scénu (přesto že se nacházíte ve městě, doporučuji obratem navštívit pivovar Evil Weed Brewing, i když to znamená další let). V centru města najdete spoustu speciálních obchodů – včetně jednoho z místních nejoblíbenějších knihkupectví Firestorm Books & Coffee.

Pokud vás zajímá řemeslná výroba, v oblasti River Arts District najdete řemeslnické ateliéry v budovách bývalých výrobních závodů, zatímco v centru města najdete množství úchvatné architektury a spoustu výstav, které můžete navštívit. Zatímco v Charlotte je v současné době oblast White Duck Taco Shop, stále hluboce doporučuji prohlédnout si centrum Asheville.

Asheville je navíc místem, kde objevíte Biltmore, pozoruhodné rodinné sídlo Vanderbiltů a největší americký dům. Dům a pozemky o rozloze 8 000 akrů nabízejí celodenní nebo delší zábavu, která zahrnuje vinici, zahrady, historické objekty, lázně a město k prozkoumání.

Biltmore-house
Foto: Pixabay

4. Jste vášnivým hráčem golfu? Navštivte ostrov Hilton Head v Jižní Karolíně

Dalším místem na tomto napjatém seznamu je ostrov Hilton Head Island, kde se nachází více než dva tucty mistrovských golfových hřišť. Příležitostní golfisté si mohou zahrát kruhový turnaj, nováčci, kteří chtějí zlepšit svůj švih, si mohou vyzkoušet hřiště a fanoušci PGA si mohou načasovat výlet na turnaj. V Hilton Head se samozřejmě nehraje jen golf. Je tu několik parků, hřišť a pobřeží vhodných pro rodiny s dětmi.

Pronájem jízdních kol a kajaků jsou také známé způsoby, jak prozkoumat ostrov a jeho vodní cesty. Hilton Head je navíc nejpřednějším bodově výhodným cílem na tomto seznamu. Hotel Marriott Hilton Head nebo Westin Hilton Head Resort and Spa si můžete rezervovat pomocí bodů Marriott Bonvoy. Kromě toho je zde Disney’s Hilton Head Island Resort, přestože je pravidelně obtížnější zjistit jeho dostupnost.

Golf
Foto: Pixabay

Body Marriot

Body Marriot jsou nově zavedené věrnostní programy. Uvádí se, že za jeden bod zaplatíte 0,7 centu. Takže za 1000 bodů dáte 7 dolarů. Body získáte i za pobyt v hotelu a za každou útratu v hotelu. Lze je převést na letecké míle a dokonce je můžete vyměnit za jedinečné zážitky. Další body můžete získat pomocí registrace a vytvořením karty jejich společnosti. Samozřejmě se musíte zaregistrovat na jejich webových stránkách.

Podtrženo, sečteno

Pokud žijete v Charlotte nebo v okolních regionech, jsou všechna tato místa skvělou volbou pro rychlou víkendovou dovolenou. Na druhé straně, i když tu nebydlíte, nic vám nebrání se nachystat navštívit řadu z těchto míst během roku, až budete v Severní Karolíně na návštěvě. Chcete si některý z těchto výletů do světa užít jen vy sami? Pak se pořádně ujistěte, že používáte správnou kreditní kartu na benzín a včas proveďte své rezervace pro ubytování.

Zdroje info: thepointsguy.com, cs.shobby.dk

Náhledové foto: Pixabay