Eiffelova věž

Žluté vesty, terorismus? To turisty neodradilo

Přesto, že Francie zažívá turbulentní období, kdy se potýká s terorismem i protesty hnutí žlutých vest, se do této západoevropské země vydal historicky největší počet turistů. Pojďme se podívat blíže na tuto zprávu. Co turisty na Francii tak láká?

Historický rekord

Ani protesty silného hnutí žlutých vest a jejich pravidelné konání, ani bezpečnostní situace spojena s terorismem. Žádný z dnešních problémů neodradil turisty, aby se do Francie podívali. A jde o velký úspěch. Vždyť se za minulý rok 2018 vydalo do země galského kohouta historicky nejvíce lidí. 89,4 milionu lidí. A to je injekce hlavně pro ekonomiku. Zahraniční turisté zde nechali asi 56 miliard eur. Tedy 1,4 bilionu českých korun v přepočtu. Určitě bylo pro Francouze dobré, že zmíněné problémy, zejména žluté vesty, se vyskytly až v samotném závěru roku 2018. Moc tedy turismus nepoznamenali.

Hlavně Evropané

Stále je zde však jedna jistota. I nadále pochází valná většina turistů, kteří přichází obdivovat „Eiffelovku“, Louvre nebo třeba Versailles, pochází z Evropy. Kvantitativně vyjádřeno, jde asi o 79 % z celkové počtu turistů. Nejvíce však na obrátkách přidali Asiaté, jejichž aktivita se zvýšila o 7,4 % oproti předchozímu roku. Další zajímavou skutečností je fakt, že Francie láká i na takzvanou kongresovou turistiku, která je zde opravdu hojná. V roce 2018 se totiž v hlavním městě konalo 212 kongresů. V tomto ohledu jde o první místo. Za Paříží se na druhém místě nachází Vídeň se 172 kongresy. Dále následují města španělského království – Madrid a Barcelona.

Optimistická situace v hotelnictví

Francouzský statistický úřad také zpracovával míru důvěry v jednotlivých sektorech turistického ruchu. Právě mezi hoteliéry je nálada optimistická. Je však pravda, že právě hotely zaznamenaly v prvních měsících tohoto roku pokles o 5,6 %. za to může právě zpožděný efekt žlutých vest. Francouzská vláda si však i přes tyto dílčí problémy vytyčila ambiciózní cíl. Ten zní – do koce roku 2020 přivítat 100 milionů turistů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *