Známý tyran zvířat si tentokrát ukousl příliš velké sousto – záchranáři zůstali v šoku

Když záchranáři vpadli do bytu známého tyrana zvířat, vůbec netušili, co se jim naskytne před očima. Celý příběh začal koncem roku 2017, kdy na internetu běžela videa a obrázky 24letého muže týrajícího zvířata. Jak se dalo očekávat, všichni milovníci zvířat byli zděšeni tím, co viděli, a ihned kontaktovali příslušné úřady, aby jednaly rychle. Naštěstí se tak i stalo.

Po násilníkovi zůstala jediná stopa

Záchranáři nejdříve určili polohu muže, a když si byli jistí, kde jej najdou, poté vpadli do bytu na francouzském předměstí Noisy-le-Sec. Nikdo nebyl doma, zločinec utekl. Ovšem to, co záchranáři v bytě našli, to byl pro ně skutečně srdcervoucí pohled. Narazili na divoké zvíře, vyděšené a uvězněné v kleci. Když se trochu přiblížili, s šokem zjistili, že se jedná o malé lví mládě.

Vyděšené lvíče bylo uvězněné v kleci, podvyživené a pokryté ranami

Bylo sotva rok staré a jeho tělíčko bylo pokryté řeznými ranami a modřinami. Bylo silně podvyživené. Pro všechny přítomné to byl depresivní pohled. Naštěstí se angažovala velká spousta organizací na záchranu zvířat.

Foto: Pixabay

Lvíče dostalo druhou šanci na život

Záchranáři rychle převezli týrané mládě do belgického Natuurhulpcentrum, které se specializuje na rehabilitaci velkých koček. Lvíče získalo jméno King a nečekaně rychle se začalo zotavovat. Zanedlouho z něj vyrostlo zvíře, které si zaslouží jméno, které dostalo. Tehdy Born Free vystoupilo s plánem převést Kinga do záchranného střediska Big Cat v Shamwari Private Game Reserve ve východním mysu Jižní Afriky. To se naštěstí povedlo a dnes žije už velký lev se svými druhy.

Zdroj: https://www.leparisien.fr/seine-saint-denis-93/noisy-le-sec-93130/info-le-parisien-un-bebe-lion-capture-dans-un-appartement-de-noisy-le-sec-10-10-2017-7322793.php, https://www.leparisien.fr/seine-saint-denis-93/de-noisy-le-sec-a-l-afrique-du-sud-la-nouvelle-vie-de-king-lion-22-08-2018-7861182.php

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.