ZOO Lešná

ZOO Zlín ukázala nový recept, jak vytáhnout peníze z malých dětí

Nevíte, co s volným časem, a máte ušetřené nějaké ty peníze? Pak můžete vyrazit na Lešnou. ZOO Zlín určitě stojí za to. Spousta krásných vybudovaných expozic rozčleněných dle názvů jednotlivých kontinentů, spousty botanických druhů rostlin, lanový park, několik občerstvení, jízda vláčkem. Toto všechno lze jmenovat. Lákadel je tady prostě spousta. Ostatně míří sem i exkurze škol a nejrůznějších kolektivů. ZOO Zlín pro ně také připravila specifické ceny…

Solidní slevy pro kolektivy platí jen mimo prázdniny

Ceny pro kolektivy jsou poměrně férové. Dítě do 15,99 let platí pouhých 40 korun. S exkurzí v době od 1.5. do 30.6. 60 korun. Jinak jsou ceny na 40 korunách. Studenti platí 60 korun, respektive 80 korun. Cenová zvýhodnění jsou poměrně poutavá, ale platí pouze mimo prázdniny. Vcelku logické, ovšem ne pro mateřské školy!

Černá díra ve slevových akcích

My jsme našli poměrně zajímavou díru v cenových zvýhodněních pro kolektivy. Vydali jsme se na Lešnou s mateřskou školou ve čtvrtek 18. dubna, tedy v době velikonočních prázdnin. Nemile jsme byli překvapeni tím, že žádnou slevu děti nedostanou. Ano, dvě paní učitelky získaly vstupenku zdarma, jelikož kolektiv dětí přesahoval 20. Bylo jich 23. Za děti ale zaplatily paní učitelky plnou cenu! Za každé po 100 korunách. Místo 920 korun tedy zaplatily nehorázných 2300 korun! Proč?

Mateřských škol se většina prázdnin vůbec netýká!

Vydělávat na malých dětech je vcelku nechutné, a to zejména u dobře prosperující ZOO Zlín. A zdůvodnění? Samozřejmě jsme se na situaci ptali. V době prázdnin prostě děti musí platit plnou částku. Proč ale, když mateřské školy prázdniny nemají? I po urgencích byly prodejci na pokladnách nekompromisní. Příkaz shora je příkaz shora, což chápeme. Copak se ale vedení nemůže nad situací zamyslet a přestat tahat z peníze z kapes nejmenších, respektive jejich rodičů? Věříme, že jde jen o jakousi černou díru a nedostatek ve vstupném. Třeba i náš článek pomůže k jeho nápravě!

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

11 komentářů

 1. Kok Odpovědět

  Nevím, proč se autor článku tak pohoršuje. Já jednání ZOO naprosto chápu. Za prvné – u nás má mateřinka STEJNÉ prázdniny jako ZŠ a za druhé a hlavně, ceny vstupného si přece lze zjistit dopředu a návštěvu ZOO si naplánovat na jakýkoliv jiný den. Logické je, že o školních prázdninách se do ZOO vydá více rodin s dětmi, nemusí tam tedy nutně zrovna ten den školky.

  1. Jan Odpovědět

   KOK to vidí jako ředitel ZOO, ceny jsou nehorázné a zejména pro školy, školky, podobná sdružení státního sektoru, by měly být desetinné. Tak je to všude v civilizovaném světě. U nás, bohužel, po roce 1968, době, kdy se rozprodalo co se dalo, kdy se komercizovalo téměř vše, se dostali do vedení těchto společenských zařízení bezcharakterní zlatokopové, kde peníze jsou až až až až až na prvním místě. Že návštěvníky jsou děti, mládež, že tato zařízení stát potřebuje k charakterové a morální výuce dorůstajících občánků a občanů Česka, na to se nehledí. Vyždímat, odvést státu co nejméně a užívat si. To je jejich vize správného západního života. Jestli je návštěvníkem babička, dědeček, malé dítě, to je mi šuma fuk, zaplať, podívej se a táhni. Z České republiky, společenství kulturně, charakterově a průmyslově vzdělaných lidí na úrovni se stávají duševně omezení západní maloměšťáci, kterým je jedno co dělají, důležité je nahrabat si a mít se dobře. Chybí zde národní, celospolečenské občanské cítění, sounáležitost s místem kde žiji, ztráta vlastenectví, vědomí, co je smyslem života. Objevuje se navíc bezcitnost k jakémukoliv utrpení, bezohlednost k lidem i zvířatům. Došlo k degradaci lidského života, k degradaci občanů a všech s nimi spojených hodnot a celkové destrukci a devalvaci všech lidských hodnot. Česká republika se obrátila zády ke svým slovanským bratrům a vydala se západním směrem a vyznávání těchto hodnot. Tak si nestěžujte a dodržujte krok. Já ho nedodržuji a proto odsuzuji jednání ZOO Lešná vůči malým
   dětem jako krajně nespolečenské, nevychované a sprosté, Zoo by mělo ihned vrátit rozdíl ve vstupném MŠ, omluvit se a seniorům a dětem do 15 let snížit vstupné na minimum. To je můj
   demokratický názor. Jan Tauš, kpt. asistent 1.ombudsmana ČR JUDr. Otakara Motejla. v.r.

 2. Eva Odpovědět

  Ve veřejných školkách se se samovolným vyhlašováním prázdnin po vzoru základních škol nepočítá, s výjimkou letních prázdnin je školka placená za výkon po celý rok. To je ale nyní vedlejší. 100 Kč za návštěvu ZOO ve Zlíně považuji za naprosto adekvátní cenu, pokud si částku sociálně slabí rodiče nemohou dovolit, je zde celá řada možností, jak peníze pro dětskou exkurzi v ZOO získat.

  1. Radek Štěpán Autor příspěvku Odpovědět

   Souhlasím, 100 korun je adekvátní cena, mně šlo spíše jen o jakousi lidskou domluvu pokladních s vedením s tím, že přece není problém tuto slevu dát, když už pro kolektivy jinak k dispozici je.

   1. Karel Odpovědět

    Já zase nechápu podstatu tohoto článku.Ceník je jasný a to,že není někdo schopný si ho přečíst je jen jeho blbost a problém.Letní prázdniny jsou hlavní turistická sezóna a tomu odpovídají ceny.Licitovat o ceně a pak psát takový článek,tak toto je u mne nechutnost.Tak příště to můžete zkusit třeba na Karlštejně a pak můžete napsat podobný článek.Zoo Lešná je nejlepší zoo v republice ( pražská ji překonává v návštěvnosti jen díky tomu,že je v Praze ale jinak se na ni nechytá) a ceny nejsou nijak přemrštěné.Nejsou to vyhozené peníze jako jinde.Tento článek je jen výkřik uraženého děcka.

    1. Radek Štěpán Autor příspěvku Odpovědět

     Jasně, přesně tak, podstatu článku nechápete. Myslím si jen, že si slevu kolektivy MŠ zaslouží i v době, kdy mají školy velikonoční prázdniny. Nic víc, nic míň. Pouze jsem na to upozornil, že by nebylo od věci toto změnit. O kvalitě ZOO na Lešné se vůbec nebavíme, všichni víme, že je aktuálně prakticky bezkonkurenční.

 3. Magda Odpovědět

  Radku,
  věřím, že jde jen o nedorozumění, respektive nedomyšlenost. Myslím, že vedení tohle, při cenové tvorbě ani nebralo v potaz( resp ani na to nepomýšlelo). I pro mne, matku dítěte ve školce, platí, že pokud jsou prázdniny a platí se plná cena, tak se to zřejmě vztahuje na všechny děti. Na jednu stranu beru, že školka funguje celý rok, na druhou stranu mi přijde nefér aby, jedny děti platily plnou cenu a druhé snížené jen proto, že navštěvují MŠ. Když už, mohl by spíš brán v potaz věk dětí…

 4. Petr Odpovědět

  Sleva pro kolektiv je logická z hlediska marketingu (čím větší objednávka, tím nižší cena). S tím asi nejde nesouhlasit. Ale to moralizování, jak je nechutné vydělávat na dětech, to opravdu jednoho zvedne ze židle. OK, tak pokud je nechutné vydělávat na dětech, tak jsou nechutní výrobci plen, dětské výživy, hraček, všechny poutě, zábavní parky a ve finále i ta samotná mateřská školka, protože tam ty děti asi nehlídají zadarmo, že? Kromě toho, kdo chodí do ZOO? Zejména děti, takže to určitě bylo při tvorbě ceny zohledněno. A z hlediska etiky? Takže když si bude chtít do ZOO udělat výlet rodina, tak by měla za děti zaplatit víc, než když jde se školkou. Vždyť za to dítě zaplatí rodič vždy, ať už jde se školkou, nebo s ním. Tak proč by zrovna případ, kdy jde se školkou, měl být nechutným vyděláváním na dětech? A co jiné skupiny, které by měly mít slevu? Tak neprofesionální článek jsem už dlouho nečetl, skoro to vypadá, že si tam autor akorát vyřizuje účty se ZOO za to, že nedostal slevu. Fakt jsem tohle raději neměl číst. PS: co se týká webu samotného. Pokud napíšete komentář a neuvedete email (protože není označen hvězdičkou jako povinný, byť tvrdíte: „Vyžadované informace jsou označeny *“ tak se objeví „chyba, doplňte povinné údaje“, ale celý příspěvek zmizí. Velmi „kvalitní“.

 5. Zuzka Odpovědět

  Pokud si dítě vezme kartičku Zoo family, kterou má většinou vyřízenou každá druhá rodina ve Zlíně, neplatí nic. U nás ve školce to šlo.

 6. Petra Odpovědět

  ZOO Zlín je opravdu krásná a vstupné oproti „jiným“ atrakcím není vůbec přemrštěné. Cena je tak asi daná i s ohledem na to, že počet lidí o prázdninách je neuvěřitelné vysoký.. Kdo má jen trochu soudnost, tak v takový den a ještě se školkovýma dětma, by tam nešel. ZOO Zlín určitě netahá peníze ze školkových dětí, to jen paní učitelky zřejmě nedokáží vyhodnotit a zvolit vhodnější termín. Co tak třeba rozpustit jejich zvýhodněné vstupné do ceny vstupenek dětí..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *