9 tipů, jak se nenapálit při pronájmu auta v zahraničí

9 tipů, jak se nenapálit při pronájmu auta v zahraničí

9 tipů, jak se nenapálit při pronájmu auta v zahraničí

Jste zvyklí občas cestovat na vlastní pěst? Vybrali jste se letos nějaký zájezd a nejste typ, který by strávil celý svůj pobyt u moře? Neztrácejte naději, budete si moci průběžně pronajímat auto v zahraničí a prozkoumat ostrov nebo prostředí vašeho letoviska na vlastní pěst.

Jednou z nejlepších destinací pro pronájem auta pro váš zájezd jsou řecké ostrovy. Nejsou tak obrovské, a tak z nich budete moci vidět opravdu všechno. Každý den budete lenošit na rozmanitém pobřeží, některý čas vyrazíte na průzkum do vnitrozemí, někdy se vydáte na nákupy nebo do vyhlášené restaurace na druhé straně ostrova.

Nejvíce navštěvované ostrovy

Rhodos a Zakynthos patří mezi nejlákavější řecké ostrovy. Obě oblasti jsou vhodné pro rodiny s dětmi i odvážnější cestovatele, gurmány, lovce historie a ty, kteří se snaží najít bohatý noční život. Zakynthos vás okouzlí svými smaragdovými a tyrkysovými hladinami, želvami a ani o zážitky nebudete mít nouzi. Rhodos je nasáklý historií. Navštívíte několik akropolí — Lindos, Lyssos nebo hlavní město Rhodos. Vydejte se k majáku Prasonisi, kde se Středozemní moře setkává s Egejským.

Na co byste měli myslet při uzavírání smlouvy o půjčení vozu?

Pojištění vozidla

Ujistěte se, že máte zajištěnou ochranu vozidla. Nepodléhejte mylné představě, že vaše cestovní ochrana pokryje jakoukoli škodu. Vozidla z půjčovny nejsou zajištěna povinnou ochranou. Nemůžete příliš spoléhat na ochranu zahrnutou v ceně pronájmu a je lepší vyžadovat další pojištění.

Smlouva

Požádejte o smlouvu ve známém jazyku (AJ, NJ…). V případě, že to půjčovna neumožňuje, vyberte si jinou. Nikdy nepodepisujte žádné záznamy, které nechápete.

Nádrž

Ve smlouvě by mělo být uvedeno, zda máte vůz vrátit s plnou nebo prázdnou nádrží. V případě, že nemusíte natankovat vůz, nemůžete požadovat úhradu za případný přebytek paliva.

Věk řidiče

Pokud je vám méně než 26 let, několik půjčoven může účtovat „příplatek pro mladé“. Pokud je vám méně než 21 let, mohou vás odmítnout.

Stav vozidla

Před převzetím vozidla zkontrolujte jeho stav. Udržíte si tak strategický odstup od případných potíží při vracení vozu. Kromě toho je možné si vše vyfotografovat, zapsat si případná předání a nechat si je označit.

Kauce

Některé autopůjčovny chtějí zaplatit kauci — ve většině případů je částka blokována na kreditní kartě. A pozor, neuznávají ani debetní karty.

Řidičský průkaz

S českým řidičským průkazem budete po Evropě cestovat bez omezení, ale pro mějte celosvětový řidičský průkaz (stojí kolem 50 Kč a vydává se na požádání).

Cestování v zahraničí
Foto: Pixabay

Předpisy

Než se vydáte na cestu, prostudujte si předpisy o činnosti v dané zemi.

Vlastní auto

Pokud cestujete ve svém voze, bude se na vás vztahovat několik výše uvedených bodů, jako jsou pokyny pro činnost a ochrana proti poruše. Je lepší mít havarijko, protože máte omezený počet kilometrů pro odtah a můžete platit za každý kilometr navíc.

Zdroje info: kudyznudy.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Pixabay