Disney park

Disneyland v Paříži vyjde úklid na 1,4 mil. eur, další parky zaplatí ještě víc

Zábavní parky jsou aktuálně většinou uzavřené a postupně se připravují na opětovné uvedení do provozu. Nic moc levného to ale bezesporu nebude. Samotný zábavní park v Paříži se umístil z hlediska výše nákladů až na čtvrté pozici. Předběhly ho jiné, třeba takový Chimelong Ocean Kingdom. Jeho uklizení vyjde na 14,9 mil. eur a spotřebuje se 20,7 milionu antibakteriálních utěrek. To ale určitě není všechno. Podívejte se s námi na mnohé jiné světové zábavní parky z tohoto netradičního pohledu.

První místo zůstane v Číně

Tak jako tak, Chimelong Ocean Kingdom se stal jednoznačným vítězem. Jak již bylo výše napsáno, jeho vyčištění vyjde na 14,9 milionu eur. Obrovské letovisko o rozloze 20,72 km2 v čínském Ču-chaji pořádá řadu jízd a představení a je největším oceánariem na světě. Společnost OnBuy vypočítala, že k dezinfekci bude zapotřebí přibližně 20,7 milionů antibakteriálních ubrousků. To je jistě další přírůstek k 5 rekordům zapsaný, v Guinnessově knize rekordů.

Stříbrný Disney World na Floridě

Na druhém místě je Disney World na Floridě, který stojí odhadem 5,2 milionu EUR a 7,2 milionu antibakteriálních ubrousků. Podle výzkumu společnosti ClearItWaste je to téměř 30krát dražší než úklid bytu rappera Drakea po celý rok!Disney

Grafika: OnBuy

Třetí, čtvrtá a pátá pozice

Střediska Disney v Šanghaji, Paříži a Kalifornii se postupně umístila na třetí, čtvrté a páté místo. Šanghaj stojí přibližně 2,8 milionu EUR (3,8 milionu ubrousků), pařížské Magic Kingdom by majitelům vzalo z kapes 1,4 milionu EUR a 2 miliony ubrousků a kalifornské Disneyland Resort bude účtovat 1,3 milionu EUR a 1,8 milionu ubrousků na čištění.

A konečně, s více než 11 miliony návštěvníků ročně je Universal Studios v japonské Osace. Plocha parku o rozloze 130 akrů by i tak stála neuvěřitelných 450 275,52 eur a 622 494 utěrek, jichž by bylo zapotřebí k vyčištění prostoru.

Zdroj info: https://www.onbuy.com/gb/

Náhledové foto: Pixabay

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *