Salzburg

Hlavní město cyklistů v Rakousku – Salcburk!

Pokud si chcete v zahraničí projet na kole nějaké významné město, úplně nejlepší volbou bude Salcburk. Alespoň u našich jižních sousedů v Rakousku. Pro cyklisty je Salcburk velmi přívětivý. V Rakousku lepší místo pro milovníky jednostopého bezmotorového vozidla asi nenajdete.

Město mezi horami

Město je velmi častým objektem zájmů cyklistů i z toho důvodu, že je obklopeno horami. Poměrně vysoké „homole“ hor chrání město před velkými horky v létě a také je toto prostředí plné zeleně. Navíc poloha jako taková dává možnost i těm náročnějším cyklistům najít si cyklovýlet právě pro něj. se již budeme bavit o samotném městě, pak vězte, že je na jednu stranu pompézní a mnohotvárný. Je zde mnoho parků, vyhlídek a také všudypřítomné skály. Velká část budov s nimi architektonicky hezky ladí.

Salzburg

Mozartův odkaz

Mozart je jede z největších hudebních skladatelů všech dob. A shodou okolností je to také salcburský rodák. Narodil se v tomto rakouském městě a jeho obyvatelé vám to budou náležitě připomínat. Mnoha expozicemi a hlavně suvenýry. Možné je také navštívit jeho rodný dům. Není nikterak nápadný. Je malý a žlutý. Asi nejvíce jej poznáte podle velkého hloučku turistů, kteří jej hojně navštěvují. V domě je Mozartovo muzeum. Najdete zde mnoho exponátů. Za to stojí určitě spatřit například Mozartovi dětské housle. V celém Salcburku vám také budou nabízet známé Mozartovy koule.

Salzburg

Největší pivní zahrádka

Popis starobylých památek nebo vyhlášených restaurací a kaváren tu najdete všude. My vám nabídneme opravdu unikátní pivní zahrádku, která určitě potěší všechny obyvatele přicházející z České republiky. Pivní zahrádka Augustiniánského pivovaru je největší v Rakousku. Vejde se sem 1400 lidí. Speciální systém čepování ze sudu a vlastní keramické krýgly velikostí půllitrů nebo tupláků jsou samozřejmostí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *