Potápění Egypt

Jedete na Hurghadu? Tyto výlety si určitě užijete!

Hodláte v zimních sychravých dnech vyrazit někam za sluníčkem do tepla? Proč si neprohřát unavené a zmrzlé kosti, když sehnat pobyt třeba do Egypta lze za minimální cenu? Mnohá letoviska vás budou vítat s minimem turistů, kteří jinak bývají v těchto lokalitách doslova v houfech. Typickým příkladem je určitě i Hurghada. Užívat si tady dovolené lze povalováním u moře, nicméně mnohem zábavnější je účastnit se různých výletů. Jakých? To vám prozradíme v tomto článku.

Soukromá pláž Mahmya se skvělým šnorchlováním

Vynikající volbou je celodenní výlet na pláž Mahmya, která se nachází v národním parku přímo na ostrově Giftun. Půjčíte si výbavu a vydáte se šnorchlovat ke korálovým útesům. V místní restauraci si dáte něco skvělého, poté ještě zašnorchlujete a můžete vyrazit zpět. Cena výletu vyjde zhruba v přepočtu okolo 2 600 korun za dospělou osobu a polovinu za dítě do 11 let.

Káhira

Káhira je dražší, ale povinná…

Hlavní město Egypta skýtá mnohé krásné památky, jež stojí za vidění. Vzdálenost Hurghady a Káhiry činí cca 490 km. Po cestě se ovšem můžete podívat na pyramidy v Gíze. Do té, jež je zasvěcena královně Hetepheres, se dostanete zdarma. Vstup do Cheopsovy stojí 100 LE a Chefrenovy 30 LE. Za návštěvu stojí také parfumerie v Káhiře a Egyptské národní muzeum. Sál s mumiemi je opět dále zpoplatněn. Vstup vyjde na 100 LE. Na závěr se lze projet na lodi po Nilu za 25 LE. Jinak takovýto celý výlet zprostředkovaný CK vyjde cca na 3000 korun a polovinu za dítě do 11 let.

Sfinga

Džípy do pouště

Vyrazit do pouště džípem je také velkým zážitkem. Podíváte se do tradiční beduínské vesnice a do mini zoo. Děti do 16 let mohou řídit čtyřkolku. Projížďka na ní je také součástí výletu. Máte-li s sebou teenagery, jistě si to do sytosti užijí.

V hlavní roli delfíni

Nechat si ujít delfíní show by byla velká škoda. Podívat se ovšem lze třeba i na cvičeného tuleně, lvouna či mrože. Fotografie s delfínem bude sice solidně zpoplatněná, ale když už tam budete…

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *