Koronavirus

Koronavirus: Nezodpovědnost ve Francii a dalších zemích

Koronavirus: zdroj obrázku Pixabay.com

Už vás štvou ochranná opatření, která se u nás aktuálně řeší? Možná je na čase se zamyslet a podívat se také na to, jak fungují některé okolní země. Možná poté přehodnotíte svůj názor a řeknete si, že se jedná o nezbytnosti. Pojďme se tedy podívat na skok do Itálie, Francie a poté i do Španělska. Nezapomeneme ani pár poznámek týkajících se jednání naší vlády.

Francouzi i Italové reagovali po svém

Je tomu tak. Obyvatelé Francie reagují na nějakých 120 mrtvých a 5500 nakažených poměrně zajímavě. Prostě se srocují na veřejných místech stále dál, a to bez jakýchkoli skrupulí. Tradičně třeba ve slavné čtvrti Montmarte pod bazilikou Sacré-Coeur. Už se přitom oficiálně hovoří o tom, že od úterního poledne bude razantně omezen pohyb osob na veřejných prostranstvích a přijdou i další kroky. Ostatně, jak fungovali Italové? Tak, že se zavřely obchody a restaurace. Fajn, nicméně pohoršení obyvatelé se přesunuli na pláže, kde se dále vir šířil.

Chováme se relativně zodpovědně

Ať už si myslíte o jednání naší vlády cokoli, máte v hlavě různé tunely, trestní opatření a arogantní chování některých jedinců, ve srovnání s našimi sousedy na západě se chová vcelku racionálně. Mladým lidem je to bohužel často jedno a říkají si, že promarodění několika dní s teplotou není tak náročné a omezování osobní svobody je zbytečné. Pak ale mohou jen kvůli svému jednání brečet u postele, kde budou umírat starší rodinní příslušníci. I proto se vyplatí být doma a nikam nevycházet. Ostatně i díky solidaritě a zodpovědnému jednání většiny u nás ještě nikdy nezemřel a počty nakažených rostou relativně dle předpokladů.

A jak jsou na tom cizí země?

Začněme Itálií, ta zavedla restriktivní opatření hodně pozdě a dnes je v situaci, kterou jí nezávidí nikdo. To samé platí o Španělsku. Francie se svým osudem oběma zemím blíží. Zapomenout nelze třeba na Bělorusko, kde odstartovala první fotbalová liga, a to s diváky! Prezident Lukašenko prohlásil, že nakažených není tolik a každému po ránu stačí panák vodky. Zvláštní, leč pro východní země příznačná medicína.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

5 komentářů

 1. Vencl Odpovědět

  Nezodpovědnost je hlavně u nás v republice.
  Máme už dávno všichni do jednoho sedět doma v karanténě a mít zavřené hranice.
  Ne že budeme chodit v této situaci dál do práce a čekat kdy to kdo dostane !!!!!
  Roušky nás opravdu nezachrání, když se stejně vídám v práci s lidmi a ne jen v práci.
  Když vidím tu Itálii…………

 2. lfc884 Odpovědět

  dneska jsem viděl jak se lidi srocují i v Minnesote takže to rozhodně nebude jen problém jedné země.

 3. Michal Odpovědět

  Nezodpovědnost je především u českých komunistů /viz jejich příspěvky na Novinky.cz/ kde soustavně šíří poplašné zprávy,lži,polopravdy a nenávist !!! Především na ně by mělo platit oněch-8 let udílených ve stavu nouze !!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *