Lyžování v Rakousku bude pouze pro očkované a vyléčené

Lyže Covid

Koronavirus bohužel vládne světu a šíří se poměrně masivně v mnohých zemích. V poslední době se hodně diskutuje o situaci v Rakousku. Vždyť ve čtvrtek přibylo celkem 9388 nových případů. Toto číslo je od začátku roku jednoznačně nejvyšší. Stoupá pochopitelně i množství hospitalizovaných lidí, což dělá vrásky nejen rakouským vládním představitelům. S těmito fakty jednoznačně souvisí také restriktivní opatření, jež u našich sousedů jednoznačně zpřísní. K lyžování třeba nebudou stačit ani negativní testy.

Lidi bez očkování mají od pondělí smůlu

Protipandemická opatření od pondělí značně zpřísní. A výsledek? Nové restrikce budou namířeny především proti neočkovaným jedincům. Jak na kulturní akce, tak i na sportoviště a do restaurací už nebude stačit test na koronavirus. Nezbytné bude prodělané očkování nebo doklad o tom, že jste onemocněním prošli.  

Omezení lyžařů a dovolených na horách

Pokud se chystáte do Rakouska na hory, pak počítejte s tím, že v Alpách se bez očkovacího certifikátu neobejdete. tedy v případě, že máte to štěstí nebo smůlu, že už jste Covid-19 v nedávné době absolvovali. Přísná opatření totiž budou platit také pro hotely a jiné ubytovací kapacity. Zapomenout nelze ani na to, že se týkají přímo lyžařských vleků a lanovek.   

Výjimky existují

Ano, platí pro děti do 12 let. Jinak také restrikce neplatí pro lidi, kteří se nemohou ze zdravotních důvodů nechat naočkovat. Na veřejných místech se stanou minulostí roušky a přijde na řadu respirátor minimálně třídy FFP2. Plně očkováno je v Rakousku 66,5 % veškeré populace. Negativní testy se budou uznávat v Rakousku pouze na pracovištích. To se ale našinců, kteří chtějí na lyže, netýká. Očkování se milovníci zimních sportů prostě nevyhnou.

Zdroj info: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rakousko-zprisni-pravidla-pro-neockovane-test-uz-mnohde-stacit-nebude-179736

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.