Marsa Alam: Novodobé dovolenkové letovisko Egypta

Marsa Alam

Nejjižnější letovisko Egypta, čisté moře, korálové útesy a krásné s pláže s luxusními hotely, to je Marsa Alam.  Za čisté moře i luxusní hotely může otevření letiště až po roce 2003. Velké zábavní parky, bary a restaurace a přeplněné pláže však nehledejte. Turismus je v Marsa Alam v začátcích, takže pokud hledáte spíše klidnou dovolenou, našli jste správné místo.

Port Ghalib

Port Ghalib můžeme označit jako centrum regionu Marsa Alam nebo alespoň pro turisty je to orientační bod.  Port Ghalib je moderní přístav a stejně jako hotely se nachází poblíž letiště Marsa Alam. Oproti regionu Marsa Alam je tento přístav tím nejrušnějším místem, kde si můžete i nakoupit, zajít do restaurace kavárny nebo baru. Jinde byste tuto zábavu hledali marně. To nejkrásnější, co totiž tato oblast může nabídnout, se nachází pod vodou nikoliv na souši. Poblíž Port Ghalib se nachází želví záliv. Nejčastěji s k želvímu zálivu dostanete lodí z přístavu, ale pokud budete bydlet v hotelu nedaleko, můžete se k zálivu, kde uvidíte želvy nebo třeba i dugonga, doplavat z pevniny. Želví zátoka se také pyšní krásnou přírodní písčitou pláží.

Nejkrásnější místo v celé Africe

Útes Sataya v Egyptě patří rozhodně mezi ty nejkrásnější místa v Africe. Výlet k útesu vám sice zabere celý den, ale rozhodně stojí za to. Proto, abyste se k útesům dostali, se musíte dostat do přístavu Port Hamata, který se nachází mezi dvěma pouštními parky na jihu země. Samotný útes se pak nachází ještě dvě hodinky plavby od přístavu. Útes Sataya je dlouhý asi tři kilometry, ve tvaru C a vytváří desetimetrovou hlubokou lagunu. Během tohoto výletu můžete spatřit delfíny, dugonga, nespočet korálů nebo třeba ochutnat čerstvě uloveného tuňáka a to vše bez potápěčského vybavení.

Marsa Alam

Coraya

Další korálový útes, který najdete hned v zátoce přímo u hotelů, se nazývá Coraya.  Nachází se u dlouhého mola, odkud se pořádají i potápěčské výpravy. Útes je přísně chráněný, takže se můžete pohybovat jen tam, kde je provaz sloužící mimo jiné i jako zábradlí, nebo vás upozorní plavčíci, kam můžete a kam ne.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.