Cestování

Obavy Čechů: Riziko si spojují hlavně s cestováním

Mnozí z nás se kvůli pandemii koronaviru dostali do nezáviděníhodné situace. Bojíme se jak o své zdraví, tak i o budoucnost. Rizika spojená s koronavirovou pandemií jsou značná. Hodně zajímavé závěry plynou z průzkumu agentury NMS Market Research udávajícího míru obav a rizik v následujících 12 měsících. Tato společnost výzkum zpracovala pro Slavia pojišťovnu. V čem tedy tkví obavy lidí? Jsou spojené s cestováním?

Existenční hrozba prioritou

Na prvním místě je zcela jistě hrozba výpadku příjmů a také zdražování potravin. Obává se ji až 79 % respondentů. Paniky se obává 66 % respondentů a omezení kontaktu s blízkými 63 %. Poměrně zajímavá jsou také čísla týkající se strachu z nakažení a onemocnění Covidem-19. Obavy projevila necelá polovina dotazovaných lidí.

Důvody obav Čechů z pandemie

Důvody obav Čechů z pandemie: Zdroj infografiky slavia-pojistovna.cz

Prázdný letištní terminál

Prázdný letištní terminál: Zdroj obrázku Pixabay.com

Riziko si hodně spojujeme s cestováním

Celkem 60 % všech dotázaných lidí uvedlo, že mají v plánu omezit své cesty do zahraničí. U těch, jež není možné odložit, se 64 % dotázaných určitě pojistí. Mladí lidé to mají trochu jinak a cest do zahraničí s vzdávat nechtějí takřka za žádnou cenu. V takovémto případě se ale samozřejmě připojišťují. Jinak mnohé asistenční služby pojišťoven pomáhají v případě poskytnutí PCR testů podmiňujících vycestování.  

Omezení lidí

Omezení v době pandemie: Zdroj infografiky slavia-pojistovna.cz

Ochrana majetku se spíše podceňuje

Obavy z finanční situace mnohých z nás se aktuálně zvyšují. Přesto je třeba říct, že se opomíjí ochrana majetku. Většina lidí aktuálně hodlá snížit své výdaje ne úplné minimum. Není se čemu až tolik divit, nikdy nevíte, kdy můžete přijít o práci, případně se vám mohou rapidně snížit příjmy. Tendence snižování pojistných částek je tak znatelná. Situace by se mohla změnit do budoucna. Uvidíme, jak se budou mít věci okolo koronaviru.

Cestování a covid-19: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *