Od 12. dubna se znovu otevírají zoologické a botanické zahrady. Jaké podmínky musíte splnit pro vstup

Zoo Lešná

Už je to tady! Po dlouhém období čekání, kdy byla největším povyražením vlastní chata (ležela-li tedy ve správném okrese), jsme se konečně dočkali. Budeme moci vyrazit na výlet i někam jinam, než do nejbližšího parku.

Zatímco milovníci nákupů zajásají nad otevřením papírnictví nebo obchodů s dětským oblečením, všichni, kdo mají v krvi cestování, přivítali s povděkem docela jinou položku.

Jen venkovní prostory – po vzoru zahraničí

Přiznejme si, že uzavření areálů botanických a zoologických zahrad nedávalo příliš smysl. I když zodpovědná místa hojně mluvila o omezení mobility, faktem zůstává, že lidé jenom doma sedět nemohou. Mohli jsme tak být svědky přeplněných parků a náplavek, i když relativně blízké prostory zoologických a botanických zahrad doslova zely prázdnotou.

Lachtan

Foto: Pixabay

Přitom v zahraničí je zcela běžné, že venkovní prostory jsou návštěvníkům přístupné za stejného režimu, jako běžné parky. A konečně to vypadá, že to půjde i u nás.

Naplnění jen do 20 % kapacity, testy nebudou třeba

Ale rozhodně nedoporučujeme nasednout hned v pondělí ráno do auta a zamířit k nejbližší zoologické nebo botanice. Naopak. Vstup návštěvníkům bude omezen jen na 20 % kapacity zahrady, takže určitě nebude od věci si vstupné rezervovat předem. Negativní test na koronavirus naopak vyžadován nebude.

Měli byste vědět: Dojde také k otevření zámečnictví, farmářských trhů, čistíren a prádelen, opraven zařízení pro domácnosti či prodejen náhradních dílů určených pro automobily. Další rozvolňování by mělo následovat.

Náhledové foto: Se svolením Radka Štěpána

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlada-otevreni-obchody-s-detskym-oblecenim-obuvi-farmarske-trhy-koronavirus.A210406_151527_domaci_kop

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.