Santorini

Oia: Jedna z nejkrásnějších vesniček na Santorini

Uvažujete, že byste vyrazili do některého ze zajímavých koutů světa a nechce se vám příliš daleko? Nemusíte se namáhat. Stačí vyrazit na ikonický ostrov Santorini. Právě on totiž dokáže nalákat na tradiční architekturu charakteristickou bílými domky s modrými střechami. Právě na Santorini najdete jednu z nejmalebnějších vesniček, a to jeho severozápadní části. Vesnička se jmenuje Oia a nachází se v lokalitě, jež byla vytvořena díky vulkánu. O její dnešní podobě do značné míry rozhodovalo zemětřesení v roce 1956…

Vstala z popela

Přesně tak, zmiňované zemětřesení Oiu kompletně zničilo. Z několika tisíc obyvatel zůstalo pouze několik stovek. Ti se ovšem dali do díla a dokázali vybudovat novou vesničku v ryze tradičním rázu. Nádherné dlážděné klikatící se uličky a bílé domy s dřevěnými modrými okenicemi a dveřmi působí nádherně. Když se ke všemu přidají všudypřítomné květiny a západ slunce, není co řešit. Zapomenout můžete i na kabely, které jinak v mnohých starších vesnicích na Santorini jsou. Tady už byly integrovány pod povrch země.

Oia

Zábava pro všechny generace

Ne, Oia rozhodně nepatří mezi masivně navštěvované oblasti, nicméně v sezoně se tady s větším množstvím turistů přesto setkáte. Na nějaké extra bujaré večírky ale zapomeňte. Optimální je tato vesnice spíše k romantickým procházkám a návštěvám zdejších taveren. Samozřejmě stojí za to navštívit také místní obchody se suvenýry a odvézt si něco zajímavého. Pokud přesto patříte mezi milovníky večerní zábavy, prostě vyrazíte do nedalekého městečka Fira. Skvělé je i místní námořní muzeum.

Oia

A pláže?

V každém případě tady jsou, a to celkem 2, na které se dostanete pěšky. Sestoupíte nějakých 200 schodů a jste na nich. Na pláži Krmeni se nachází přístav a druhá pláž se jmenuje Ammoudi. Jinak se po cestě dá vyrazit i na rozsáhlejší pláž Baxades.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *