Také vás štve Valentýn? Oslavte místo něj málo známý svátek Darování knih – a to netradičními tipy

Nemáte rádi komerční svátky typu, jako je například americký svatý Valentýn? Nevadí, nemusíte se ho účastnit – oslavte místo něj v pondělí raději Mezinárodní den darování knih! International Book Giving Day není žádnou novinkou a probíhá po celém světě.

Akce je zaměřená zejména na děti a má rozvíjet jejich zájem o knihy, není ale žádné pevné pravidlo, které by vám přikazovalo, komu, či kam knihu dát. Darovat je možné knihu novou i použitou…

Proč je International Book Giving Day lepší než Valentýn

Večeře a květiny dnes patří spolu se sladkostmi k nejpopulárnějším valentýnským dárkům.. Jenže 98 % květin, které jsou u nás k mání, pochází ze zahraničí, nejčastěji z rozvojových zemí. Kdyby uměly mluvit, určitě by vyprávěly. A nebylo by to nic pěkného – pesticidy, dětská práce, neférové mzdy, devastace vodních zdrojů…

O něčem podobném se samozřejmě u knížek hovořit nedá. Darujte raději knihu někomu ve svém okolí, doneste ji do knihobudky, či třeba věnujte knihy na dobročinné účely – je to jen na vás.

Foto: Protext

Kam darovat knihy

Možná to nevíte, ale knihu můžete darovat také do dětských domovů, nemocničních oddělení nebo třeba do nejrůznějších nízkoprahových zařízení nebo přímo do knihovny (tam se však raději poptejte na to, jaké knihy přijímají).

Další možnosti, jak se aktivně připojit k Mezinárodnímu dni darování knih, je darování knih někomu blízkému. Nechte partnerovi či dítěti knihu na místě, kde ji sami objeví anebo se spojte se s ostatními, kteří slaví Mezinárodní den darování knih, přes Facebook, Twitter a Instagram… #bookgivingday, apod. Uvidíte, že vám to rozzáří den.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: Co Valentýn! 14. února se slaví svátek darování knih! | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.