Lvíče

Týrání zvířat pro pobavení turistů stále nepolevuje – poslední známou obětí je Simba

Problematika zneužívání zvířat pro komerční účely je poměrně rozsáhlá a narazit na ni lze prakticky v jakékoliv části světa.

V Thajsku jsou sloni stále využívání k tomu, aby na svých zádech vozili turisty (i když jim dlouhodobé přetěžování prokazatelně ničí páteř). O něco lépe jsou na tom oslíci v Řecku. Povinností „živého jízdního prostředku“ je sice nikdo nezbavil, byly však určeny limity pro“těžkotonážní turisty.“ V Asii se vytrhávají zuby plachým outloňům (kvůli roztomilým fotkám), v želvích farmách jsou leckdy mláďata držena jen kvůli zájmu lidí po mnoho týdnů, během nichž ztratí všechny své přirozené instinkty…

Neznalost neomlouvá, pozitivní zprávy jsou však na vzestupu

Rozlišit zda jde o neznalost nebo komerční kalkul je mnohdy obtížné. V případě lvíčete jménem Simba, které turistům zabaveno v Rusku při domovní prohlídce v březnu 2020, je však záměr jasný. Nebohé zvíře totiž sloužilo jako rekvizita pro pořizování fotografií. Když ho ochránci našli, bylo v opravdu zuboženém stavu – týrané a vyhladovělé. Nemohlo ani chodit. Pašeráci, kterým sloužilo jako zdroj obživy, mu totiž zlámali tlapy.

Lvíče

Lvíče: Zdroj obrázku Pixabay.com

Víme, jak je na tom týraný Simba dnes

Zprávy o zneužívání lvíčka se dostaly až k ruským aktivistům pro boj za práva zvířat na Uralu. Ti spolu s dalšími aktivisty lvíče zachránili a předali neziskové nadaci SAVE ME (Čeljabinsk), kterou vede doktor Dallakyan. Ten lvíčka celých sedm měsíců léčil a podařilo se mu přitom prakticky nemožné.

Na konci listopadu 2020 se totiž Simba vypraví do Rehabilitačního centra pro zvířata ve městě Moshi v Tanzanii, kde stráví nějakou dobu v izolaci pro nemocné lvy a bude pod nepřetržitým dohledem. Ze svých zranění se zotavil opravdu dobře. Dokonce tak dobře, že může být po nezbytné karanténě  vypuštěn zpět do přírody ve své domovině v africké divočině. Můžete se tam za ním vydat. Zuboženého mazlíčka, určeného jen k potěšení turistů, už v něm však nehledejte.

Lvíče: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

1 komentář

  1. Jaroslav Odpovědět

    Lidská hovada jsou schopná za peníze udělat cokoliv,pokud za tuhle zvrhlost nebude trest smrti nikdy to neskončí !!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *