Unikátní výstava ke Dni kávy – dost možná ji najdete i ve svém oblíbeném parku za rohem. Počet míst konání je rekordní

Mezinárodní den kávy připomíná výstava, která se koná na rekordních 113 místech v Česku (a kromě toho také na 50 místech na Slovensku). Dost možná to nevíte, ale datum 1. října je podle Mezinárodní organizace pro kávu (International Coffee Organisation) také světově uznávaným Mezinárodním dnem kávy.

Káva patří mezi nejoblíbenější nápoje dnešní doby. Nejvíce kávy se vypěstuje v Brazílii, Vietnamu a Kolumbii. Kávovník vyžaduje specifické podmínky pro svůj růst – jeho pěstování tedy není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. A problémem je samozřejmě i ekologie.

Náhledové foto: Pixabay

Jak se pěstuje Fairtrade káva

„Aby se … příroda zachovala, nepoužíváme strunové sekačky na trávu, čistíme to tu postaru mačetou. Chráníme vodu, nekácíme stromy, nevypouštíme žádné chemikálie ani nepoužíváme insekticidy, aby se udržela zeleň pro zvířata,“ popisuje Carlos Julio z fairtradového kolumbijského družstva COOAGRONEVADA. Právě tady se zabývají produkcí opravdu kvalitní kávy podle všech standardů Fairtrade

a právě sem vás pozve i unikátní kávová výstava. „Výstava Kávová krize nám dává příležitost nahlédnout do života pěstitelů kávy na severu Kolumbie. Můžeme tak lépe vnímat jejich blízké napojení na přírodu i nejistotu důstojného života,“ vysvětluje autor výstavy Stanislav Komínek. A kam za tímto zážitkem vypravit?

Unikátní výstavu ke Dni kávy je k vidění na 113 místech v ČR

Výstava se koná od 1. do 8. 10. a je k vidění v rámci akce Výstava na stromech, kterou již osmým rokem organizují dobrovolníci. Přehled parků, kde se letošní výstavy konají, a více informací najdete na www.vystavanastromech.cz.

Zdroj: Mezinárodní den kávy připomíná výstava, která se koná na rekordních 113 místech v Česku a 50 místech na Slovensku | Protext – PR služby ČTK, International Coffee Organization – What’s New (ico.org)

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.