Volno je tady! V jednom kraji mají jarní prázdniny děti o dva týdny dříve – na horách bude přeplněno

Volno je tady! V jednom kraji mají jarní prázdniny děti o dva týdny dříve – na horách bude přeplněno. Když se kalendář přehoupne do února, přežene se chladným vzduchem pořádná vlna vzrušení – tedy alespoň mezi dětmi. A není divu, vždyť některé z nich už mají „zase“ volno.

Tyto prázdniny, tradičně nazývané „jarní prázdniny“, připadající na únor a březen, jsou každoročním obdobím oddechu a dobrodružství. Aby se zabránilo přeplnění ubytovacích kapacit v oblíbených destinacích, jsou prázdniny chytře rozděleny do šesti turnusů, které trvají od začátku února do poloviny března. Ovšem letos byla oproti tradičnímu harmonogramu provedena zvláštní změna, a to kvůli jedné sportovní události.

Náhledové foto: Pixabay

Jak je to vlastně s těmi prázdninami?

Tento týden zahájilo prázdniny hned 5 pražských okresů, Brno a další okresy. Ovšem letošní kalendář má jedinečnou podobu díky mistrovství světa v biatlonu, které od 7. do 18. února hostí Nové Město na Moravě. Školy na Vysočině se této příležitosti chopily a jarní prázdniny zahájily už 12. února, tedy o čtrnáct dní dříve, než bylo původně plánováno. Vzhledem k počasí proto někteří provozovatelé očekávají, že bude na jejich sjezdovkách, bobových drahách a dalších zimních atrakcích trochu přeplněno.

Na co se na horách těšit?

Navzdory teplejším trendům zůstávají české hory zimní říší divů. Lyžařská střediska, posílená umělým zasněžováním, se mohou pochlubit vynikajícími podmínkami zejména pro milovníky sjezdového lyžování. Naopak mnohde je palčivým problém nedostatek sněhu na běžeckých tratích, což vede k tomu, že se jich upravuje jen několik pár vybraných. Zledovatělý terén horských hřebenů zase představuje náročné, ale vzrušující dobrodružství pro všechny šikovné turisty a běžkaře. Rozhodně se však vyplácí opatrnost.

 

Zdroj: https://www.penize.cz/spotrebitel/430559-kdy-jsou-jarni-prazdniny-v-roce-2024-terminy-podle-okresu, https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/prvnim-detem-zacinaji-jarni-prazdniny-na-vysocine-budou-drive-kvuli-mistrovstvi

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.