Žena se neštítila okrádat handicapované – osud jí to ovšem vrátil i s úroky. Naletěla na starý trik

peníze

Žena pracovala jako opatrovnice v malé vesničce na Znojemsku, kde měla na starosti několik desítek nesvéprávných lidí. Za dobu svého působení vybírala peníze z účtu klientů, ke kterým jako opatrovnice měla přístup. Během několika let si tak na svůj účet poslala asi 1,2 milionu korun patřících handicapovaným. Brzy ale o všechny peníze přišla, protože sama naletěla podvodníkovi, se kterým se seznámila na internetu.

O peníze ji obral voják na misi v cizině

Žena se seznámila na internetu s mužem, který se vydával za vojáka na misi v cizině ve finančních problémech. Právě u tohoto podvodníka skončila velká část peněz, které žena ukradla u svých klientů. Okresní soud ve Znojmě nakonec ženu potrestal tříletým trestem s podmíněným odkladem na pět let a chtěl nechat propadnout její byt.

Foto: Pixabay

Proti tomu se ale obviněná odvolala s tím, že za pomocí rodiny část dluhu splatila a zbytek hodlá doplatit v průběhu podmíněného trestu. S pomocí rodiny totiž žena získala asi 600 tisíc korun, které poškozeným vrátila a považuje proto za nepřiměřený trest odejmutí bytu. Dále také upozornila, že naproti jejímu bytu bydlí její těžce nemocná matka, o kterou se stará. Advokátka odsouzené navíc řekla, že žena spolupracovala s policií a dokonce poskytla tabulku, ve které měla rozpis spáchané škody.

Trocha štěstí se přece jen nakonec našla

Senát odvolacího soudu se nakonec na ženou smiloval a byt jí tedy zůstane, odebrání bytu v tomto případě označil soud za nepřiměřený trest a dal tak za pravdu advokátce odsouzené. Případ s vojákem na misi v cizí zemi a bez peněz přitom není vůbec ojedinělá a policie řeší desítky takových případů každý rok. I přes medializaci těchto případů se stále najdou lidé, kteří důvěřují neznámé osobě na internetu a nemalé částky ochotně do ciziny posílají.

Zdroj: https://www.pribram.cz/clanek/zena-poznala-na-internetu-vojaka-na-zahranicni-misi-poslala-mu-250-tisic-korun-a-penize-na-letenku/23379/, https://pardubicky.denik.cz/z-regionu/jsem-valecny-veteran-vracejici-se-z-jemenu-zenu-ze-svitav-obral-o-pul-milionu-20.html

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.