Alžírsko a jeho zajímavosti

Pokud jste dodnes netušili, kde hledat slavné malby v Tasíli, pak je Alžírsko přesně vaší zemí. A co takhle Hamoud Boiled nebo šoty? Říkají vám tyto názvy něco? Pokud ne, pojďte se poučit a přijmout pozvání právě do Alžírska.

Jako první jsou na programu vašeho výletu určitě pouště. Pokud hledáte nejfotografovanější místo Sahary, pak to budou určitě duny Erg Admer, ležící právě zde. Pouště zabírají 80 % této nevšední země. Ve dne může teplota písku přesáhnout i 80 °C, ale někde tu i sněží. Naposledy v roce 2012.

Solné pánve zvané šoty – nebezpečná past nejen na turisty

Rozkládají se mezi pohořím Malý a Velký Atlas. Jejich název zní nevinně, ale nenechte se mýlit. V močálech a zčásti vyschlých slaných jezerech se můžete snadno ztratit a přijít o život. Solný příkrov se pod vámi někdy otevře znenadání, takže se vyplatí s sebou mít vždy místního průvodce.

Alžír a jeho vyhlášená pouliční strava

Jde o metropoli celé země, založenou před více než 1 000 lety na místě jednoho ze starších měst starověkých Féničanů. Právě odtud můžete podnikat výlety po okolí, ovšem Alžír sám nabízí i množství zajímavých pamětihodnosti a turistických cílů. Tím nejznámějším je určitě osmanský palác Dar Hassan Pacha, jež vás okouzlí svou nádhernou výzdobou. Dále je to nádherná katedrála Notre Dame d’Afrique a náměstí, obklopené starými domy bohatých kupců, z nichž většina je dodnes ve skvělém stavu.

A ochutnávat se tu určitě nebojte. Jako první si dopřejte pořádný poctivý kebab. Jen se nelekněte, budou-li vám ho podávat ve francouzském chlebu – je to tradice. A čím ho zapít? Samozřejmě všudypřítomným lahodným čajem nebo také limonádou Hamoud Boilem. Jde vlastně o vodu zředěnou sirupem, která prý chutí připomíná americký „Sprite.“ Ovšem je tak oblíbená, že se dnes vyváží do mnoha zemí světa – včetně Evropy.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.