Americký Dallas je městem s poměrně mladou historií. Do dějin se významně zapsal atentátem na prezidenta. Někdo si ho spojuje se známým TV seriálem

Když se řekne Dallas, hodně lidí si nejspíš vybaví kultovní stejnojmenný americký televizní seriál o rodině ropných magnátů. Ropa zde byla objevena ve 30. letech minulého století. Do té doby byl Dallas největším centrem produkce bavlny na světě. 22. listopadu 1963 se Dallas stal dějištěm atentátu na prezidenta J. F. Kennedyho. Co všechno můžete v tomto městě zažít a vidět?

Na začátku byla malá osada

Historie města Dallas se začala psát teprve v roce 1841, kdy zde presbyteriánský farmář, právník  a obchodník John Neely Bryan založil osadu. Sám v ní vykonával funkci poštmistra, majitele obchodu, provozovatele trajektu a jeho dům zároveň sloužil jako soudní budova. Později se stal jedním z ředitelů společnosti, jež nechala postavit první železný most přes řeku Trinity. Zemřel v ústavu pro choromyslné v roce 1877.

Z malé farmářské osady se Dallas stal devátým největším městem v USA a třetím největším ve státě Texas. Jeho význam je podpořen existencí ropného a bavlnářského průmyslu, který městu přinesl rozkvět. Na jeho rozvoji se podílela i dostupnost železnice.

Foto: Pixabay

Moderní město v modernistickém stylu

Současné panorama Dallasu utváří několik budov vysokých přes 210 metrů. Část architektonické zástavby pochází z přelomu 19. a 20. století, většina staveb ale vznikla v moderním stylu. Mezi ikonické příklady modernistické architektury patří Reunion Tower, Památník JFK či radnice.

Pokud si budete chtít ve městě dát něco opravdu typického pro Dallas, tak to bude mražená margarita, což je koktejl z triple sec (likér s pomerančovou příchutí), tequily a limetkové šťávy. Chybět pochopitelně nesmí led, proto je margarita mražená. Lidé zde rádi grilují a pochutnávají si na mexické kuchyni.

Co navštívit v Dallasu

Ani v Dallasu nepřijdete o možnost navštívit zoologickou zahradu, v níž žije na dva tisíce zvířat. Příznivce vědy se mohou podívat do Muzea přírody a vědy nebo do obřího akvária. Nechybí tu ani arboretum či výstavní park.

Kdo má raději umění, čeká v Dallasu na něho Muzeum umění, opera, knihovny či Meyersonovo symfonické centrum.

Zdroj: https://dallascityhall.com/Pages/tourism.aspx

Náhledové foto: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.