Chalupa Katrmanka – Loučovice – Lipno

Kontakt na majitele
Chalupa Katrmanka - Loučovice - Lipno

Zahoďte starosti, mobily, počítače a přijeďte si odpočinout do nově nabízené skromné chaloupky na okraji šumavského lesa. Nasávejte jeho atmosféru, zaposlouchejte se do bublání studánky a uvařte si na ohni. Děti mohou běhat po lese a vy s nimi zavzpomínejte na své dětství, třeba jako indiáni nebo domorodci.
Katrmanka je na polosamotě, budete jedním krokem pořád v lese mezi borůvčím. Pokud jste milovníci procházek přírodou, rádi si v klidu zarybaříte, nebo jezdíte po okolí na výlety, je pro vás naše chalupa ideálním místem. Večer si ugrilujete steak a posedíte v pergole za koncertu ptactva a šumění korun stromů. Doprovodit je můžete i na kytaru a svým pěveckým umem.
Nabízíme klidné, čisté a útulné ubytování až pro 6 lidí.

VYTÁPĚNÍ: V kuchyni se nachází krbová kamna, která dostatečně vyhřejí celou chalupu – do horního patra je teplo odváděno otevřením okna do ložnice. Vedle koupelny je elektrokotel – ústřední topení, v kuchyni je příjemné podlahové vytápění. Dále je zde místnost s pohovko a křesílky, po strmějším schodišti vystoupáte do sníženého patra, kde se nacházejí dvě otevřené průchozí ložnice. Naštípané dřevo do krbu je v ceně, na venkovní ohniště máte rovněž možnost sběru suchého dřeva v lese. Před chalupou je otevřená pergola s posezením, vedle pak venkovní krb a ohniště. Kotlík na ohniště je součástí kuchyňské výbavy. Wifi je pro vás k dispozici, také různé společenské stolní hry, rádio, tv, karaoke, knihy pro děti. Ložní prádlo a kuchyňské utěrky jsou v ceně, ručníky si, prosím, vezměte vlastní. Okolí Katrmanky je pouze částečně oploceno v přední části s parkovacími místy, v zadní části pozemku je volný vstup do lesa. V těsné blízkosti se rovněž nachází studánka, která je příjemným osvěžením v horkém létě nebo zdrojem chladivé vody k výrobě limonády. Mátu si zde utrhnete, také majoránku, oregano, pažitku a tymián pro vaše lahůdky a voňavé maso na grilu.

Pěšky od objektu dojdete na vyhlídku hory Luč, která je cca 1 hodinu cesty lesem. 200 m od chalupy začíná cyklostezka, která vede na Čertovu stěnu nebo Lipno. Lipenská přehrada s plážemi a dalšími atrakcemi je od chalupy vzdálená 4,5 km. V místě je také možné rybařit a koupit veškeré potřeby pro lov ryb. Zákusek, kávu a zmrzlinu si můžete dopřát v místní kavárně. Cca 5 km bobová dráha na Slupečné, Stezka v korunách stromů na Lipně, půjčovny kol, koloběžek, Aquapark, Jumpark. Krásný je výlet parníkem, či převozem. Lipno je také ideálním místem pro všechny in – line bruslaře a to díky Jezerní in – line stezce vedoucí z Frymburku do Lipna nad Vltavou. Je zde také široká síť značených cyklotras. Možnosti koupání: vodní nádrž Lipno, aquapark Lipno, aquapark Frymburk, koupaliště Větřní , rybník Olšina, Hornobranský rybník, bazén Český Krumlov. V okolí dále: Čertova stěna – Luč – národní přírodní rezervace, kamenné moře, Přírodní park Vyšebrodsko, Medvědí hora, Rašeliniště Kapličky, Uhlířský vrch, Poustevna, Vítkův hrádek a klášter ve Vyšším Brodě.

Těšíme se na Vás u nás.

Detail ubytování

Cena Sezóna LÉTO * 17. * 2. * Objekt / týden * 13 500 Kč
Kapacita 7 osob
Počet ložnic 2 ložnice
Koupelny 1
WC 1
Internet internet - wifi
Domácí zvířata
Typ Chalupa
Využití Pouze část roku, Letní sezóna, Mimosezóna, Velikonoce
Rekreační oblast Jižní Čechy