Chalupa Katrmanka – Loučovice – Lipno

Kontakt na majitele
Chalupa Katrmanka - Loučovice - Lipno

Zahoďte starosti, mobily, počítače a přijeďte si odpočinout do nově nabízené skromné chalupy na okraji šumavského lesa. Nasávejte jeho atmosféru, zaposlouchejte se do bublání studánky a uvařte si na ohni. Děti mohou běhat po lese a vy s nimi zavzpomínejte na své dětství, třeba jako indiáni nebo domorodci.
Katrmanka je na polosamotě, budete jedním krokem pořád v lese mezi borůvčím. Pokud jste milovníci procházek přírodou, rádi si v klidu zarybaříte, nebo jezdíte po okolí na výlety, je pro vás naše chalupa ideálním místem. Večer si ugrilujete steak a posedíte v pergole za koncertu ptactva a šumění korun stromů. Doprovodit je můžete i na kytaru a svým pěveckým umem.
Nabízíme klidné, čisté a útulné ubytování až pro 6 lidí.

V kuchyni se nachází krbová kamna, která dostatečně vyhřejí celou chalupu. Do horního patra je teplo odváděno otevřením okna do ložnice. Vedle koupelny je elektrokotel, který rozvádí teplo do ústředního topení v přízemí, v kuchyni je příjemné podlahové vytápění.

Dále je zde obývací místnost s pohovkou a křesly, televize s HDMI konektorem, O2tv. Po strmějším schodišti vystoupáte do sníženého patra, kde se nacházejí dvě otevřené průchozí ložnice. Celkem je zde 7 postelí, z toho tři jsou pod šikminou střechy a jsou určené primárně pro děti. Zde si děti také mohou hrát v menší herně na koberečku, kde najdou různé společenské hry, lego nebo plyšová zvířátka. Schodiště se dá uzavřít brankou a zábradlí je po celém obvodu zabezpečené plexisklem. V koupelně je vana obložená kameny, můžete si zde dopřát voňavou relaxační koupel nebo osvěžující sprchu po náročném dni.

Naštípané dřevo do krbu je v ceně pobytu, na venkovní ohniště máte rovněž možnost sběru suchého dřeva v lese. Před chalupou je otevřená pergola s posezením, kterou si můžete zakrýt stínící plachtou, také zde najdete zahradní krb a posezení přímo u něj. Kotlík na ohniště a vidlice
na opékání jsou součástí kuchyňské výbavy. Odpočinout si můžete také na zahradní houpačce
s výhledem do lesa nebo se uvelebit na prostorný obrovský kámen a opékat se do bronzova.

Wifi je zde pro vás k dispozici, rádio, ale také knihy pro děti. Máme pro vás připravené i tipy
k výletům po okolí, takže si zde můžete každý večer plánovat, co následující den s rodinou podniknete. Ložní prádlo a kuchyňské utěrky jsou v ceně, také menší ručníky, osušky si vezměte, prosím, vlastní.

Okolí Katrmanky je pouze částečně oploceno v přední části s parkovacími místy, v zadní části pozemku je volný vstup do lesa. V těsné blízkosti se rovněž nachází studánka, která je příjemným osvěžením v horkém létě nebo zdrojem chladivé vody k výrobě limonády. Mátu si zde utrhnete, také oregano, pažitku a tymián pro vaše lahůdky a voňavé maso na grilu.

Pěšky od objektu dojdete na vyhlídku hory Luč, která je cca 1 hodinu cesty lesem. 200 m od chalupy začíná cyklostezka, která vede na Čertovu stěnu nebo Lipno. Lipenská přehrada s plážemi a dalšími atrakcemi je od chalupy vzdálená 4,5 – 7 km. V místě je také možné rybařit a koupit veškeré potřeby pro lov ryb. Povolenky je třeba zajistit předem. Zákusek, kávu a zmrzlinu si můžete dopřát v místní kavárně. V obci je obchod s potravinami a také večerka. Restaurace jsou momentálně všechny bohužel zavřené, ale je zde kavárna. Nejbližší restaurace pro stravování jsou ve Vyšším Brodě nebo na Lipně.

Cca 5 km od Loučovic se nachází bobová dráha na Slupečné, Stezka v korunách stromů na Lipně, půjčovny kol, koloběžek, Aquapark, Jumpark. Krásný je výlet parníkem, či převozem. Lipno je také ideálním místem pro všechny in – line bruslaře a to díky Jezerní in – line stezce vedoucí z Frymburku do Lipna nad Vltavou. Je zde také široká síť značených cyklotras.

Možnosti koupání: vodní nádrž Lipno, aquapark Lipno, aquapark Frymburk, koupaliště Větřní , rybník Olšina, Hornobranský rybník, bazén Český Krumlov.

V okolí stojí za to vidět: Čertova stěna – Luč – národní přírodní rezervace, kamenné moře, Přírodní park Vyšebrodsko, Opatská stezka, Maria Rast, Medvědí hora, Rašeliniště Kapličky, Uhlířský vrch, Poustevna, Vítkův hrádek a klášter ve Vyšším Brodě.

Těšíme se na Vás.

Detail ubytování

Cena Sezóna LÉTO * 1. * 1. * Objekt / týden * 15 000 Kč
Kapacita 7 osob
Počet ložnic 2 ložnice
Koupelny 1
WC 1
Internet internet - wifi
Domácí zvířata
Typ Chalupa
Využití Pouze část roku, Letní sezóna, Mimosezóna, Velikonoce
Rekreační oblast Jižní Čechy