Knižní festival Ostrava se mění – kvůli okolnostem nabídne například méně scén

Knižní festival Ostrava jednoznačně patří mezi akce, které si nesmí nechat ujít žádný vášnivý čtenář a milovník knih. Vydejte se za novinkami v knižním světě a vychutnejte si nejrůznější besedy a přednášky, autogramiády, workshopy, autorská čtení nebo setkání s českými autory.

A čekat na vás bude samozřejmě hlavně spousta skvělých knih. Zkrátka a dobře – třetí ročník Knižního festivalu Ostrava bude mít opět co nabídnout. A kdy do Moravskoslezského kraje dorazit? 11. a 12. března se na Černé louce sejdou nakladatelé všech žánrů z celé České republiky.

Letošní ročník nabídne mnoho zajímavostí

Jde hlavně o setkání čtenářů a fanoušků knižní tvorby. Vše odstartuje skvělý herec, který se stal tváří letošního ročníku – ostravský patriot Norbert Lichý. Na přetřes přijdou i držitelé ocenění Nejlepší česká detektivka nebo mnohé zajímavé osobnosti.

Foto: Protext

Těšit se můžete například na nejznámější a nejčtenější současnou českou spisovatelku Halinu Pawlowskou, egyptologa a archeologa Miroslava Bártu nebo na spisovatele Markétu Lukáškovou, Evu Tvrdou, Arnošta Vašíčka a mnoho dalších.

Své knihy přijedou představit nakladatelské domy, vydavatelé a distributoři jako PEMIC BOOKS, Deník N, JOTA, Mytago, Portál aj. A těšit se můžete také na nově vzniklá nakladatelství Medusa, Flétna a Bílý Vigvam. Odnést si budete moct také knihomolská trička, plátěné tašky a další předměty pro knižní nadšence.

Menší plocha, ovšem nabitější program

Oproti minulým ročníkům projde akce změnami, ovšem ne vždy to musí být na škodu. „Třetí Knižní festival je plochou oproti předchozím ročníkům v lehce komornějším duchu. Pro tento rok jsme zvolili menší počet scén, o to nabitější však bude program a věříme, že si každý najde to své a dva dny plné knih a zábavy si s námi po vynucené covidové pauze všichni užijete.“ Zve manažerka festivalu Jana Cyrusová.

Náhledové foto: Protext

Zdroj: Knižní festival Ostrava | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.