Výprava za horskými gorilami startuje. Sledujte českou expedici do africké Ugandy krok za krokem

Už za pár dní vyrazí na cestu česká expedice, která si jako cíl zvolila rovníkový deštný prales a horské gorily. Jedná se o akci, jež má podpořit práci organizace Gorrila Doctors. Ta se stará o poslední zbylé horské gorily, žijící v ugandských horách. Kromě ní chce expedice zvýraznit spolek Bolíto, jenž pomáhá dětem v resocializaci po těžkých popáleninových úrazech. Co zajímavého čeká ty, kteří budou postup expedice sledovat on-line?

Nákupy pro dobrou věc

Když jdete do obchodu na nákup, budete nejspíš uspokojovat své potřeby – zahnat hlad, udělat si radost hezkou věcí, pořídit něco do domácnosti. Víte ale, že svým nákupem zrnkové kávy nebo čokolády od společnosti Mountain Gorilla Coffee můžete přispět pro blaho ohrožených goril horských, která společně s námi obývají planetu Zemi? Gorily žijí v Ugandě a jejich počet nepřesahuje 1 000. Jedná se o zajímavé tvory, které mají s lidmi hodně společného – jsou schopné se učit a komunikovat ve znakovém jazyce a jejich sekvence DNA je z 98 % identická s člověkem. Za jejich úbytek může zabírání životního prostoru lidmi, pytlačení, nemoci i těžba nerostných surovin nebo válečné konflikty.

Go za Gorilou!

Společnost Mountain Gorilla Coffee dováží z Ugandy ekologicky pěstovanou kávu a čokoládu. Z každého jejího produktu, prodaného od září do prosince 2021, šlo pět korun na podporu neziskových organizací Gorilla Doctors, jež pečuje o zbylé gorily horské, a Bolíto, která pomáhá popáleným dětem vyrovnat se s jejich těžkým úrazem. Celkem se podařilo vybrat přes 100 tisíc korun.

Foto: Pixabay

A už 11. dubna startuje česká expedice Go za Gorilou! do deštného pralesa v Ugandě. Jak její název napovídá, cílem bude návštěva oblasti, v níž gorily horské žijí. Členové expedice je tak budou moct uvidět na vlastní oči. Na cestu se vypraví i zpěvák Xindl X, Marek Žďánský a dva výherci on-line soutěže z řad veřejnosti – Petra Bílková a Martin Vojáček. Shodou okolností oba pracují jako ošetřovatelé primátů v ZOO, Petra v Hodoníně a Martin v Praze.

Vyhrajte dárkový balíček od Mountain Gorilla Coffee

Expedice Go za Gorilou! má dva cíle – dosáhnout místa, kde gorily žijí a podpořit ty, kteří o pečují o zdraví goril horských i o zdraví dětí. Výstup do ugandských hor bude náročný a pravděpodobně i dlouhý. Nelze tak předem odhadnout, jakou dlouho bude cesta trvat. Účastníci expedice Go za Gorilou! vyzývají veřejnost, aby na www.gozagorilou.cz nebo na facebookovém profilu facebook.com/mountaingorilla.cz sledovala cestovatelské zážitky a zároveň i tipovala, kdy se podaří skupiny goril horských objevit. Ten tipující, jehož odhad bude nejblíže pravdy, vyhraje dárkový balíček od Mountain Gorilla Coffee v hodnotě 1 000 korun.

Zdroj: https://www.mountain-gorilla.cz/go-za-gorilou/

Náhledové foto: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.