amster1

Amsterodam tak, jak ho většina turistů nepozná

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Pokud se na nějaké místo vydáme poprvé, obvykle se soustředíme na jeho nejznámější památky. Co na tom, že realita může být nakonec dost odlišná od našich očekávání. A právě proto se leckdy vyplatí zamířit i tak trochu jinam.

V nizozemském Amsterodamu je takových míst hned několik. Některá nejspíš urazí vaše estetické cítění, jiná vás však přiblíží k místním tak, jak to nikde jinde není možné. Amsterodam má zkrátka něco nachystáno úplně pro všechny.

Sex jako turistická atrakce

Zatímco Kjóto má své čtvrti gejš, jejichž obyvatelky se plaše skrývají před každým zahlédnutým objektivem, Red Light District v Amsterodamu je na tom přesně opačně. Tohle zkrátka musíte zažít. Večer se okna a výlohy jinak klidné a tiché ulice otevřou a vašim pohledům se nabídne celá plejáda žen a dívek, nabízejících se každému zájemci… Zážitek je to opravdu intenzivní, ale nikoli určený pro každého.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak se přiblížit obyvatelům Amsterodamu na maximum

Nemáte rádi vyumělkované turistické cíle? Pak si nenechte ujít oblast Jordaan s množstvím malých útulných kaváren a restaurací. Jde o starou dělnickou čtvrť, kterou turisté prozatím neobjevili, navíc je tu o hodně levněji než v centru.

A poslední zastávkou „za místními“ by měly být Bleší trhy na náměstí Waterlooplein. Seženete tu opravdu cokoliv od antikvariátních knih, starožitností a obrazů, až po zajímavé kousky oblečení. Pořádají se pod širým nebem, takže pozor na počasí. A navštívit je můžete od pondělí až do soboty. Jen v neděli bývá zavřeno.

Úplně posledním tipem je pak městská knihovna. Neváháme ji označit synonymem gigantická a co víc, přístupná je zcela zdarma. V horním poschodí najdete kavárny a taky kousek tolik potřebného klidu v jinak rušném městě. Doporučujeme!

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *