Bhútán a jiné méně navštěvované turistické cíle, které mají co nabídnout

Bhútán

Více než 50 milionů turistů ročně zamíří do Francie, USA nebo Činy. Ať je to, jak chce, Eiffelova věž, Socha svobody nebo Velká čínská zeď mají stále největší význam a ohlas. Samozřejmě je ve světě ještě více míst, která ukrývají ještě větší záhady a pamětní stavby.

Bhútán

Nachází se na východní straně Himálaje, země je tichá a plná úchvatných výhledů. Jedním z nich je nejvyšší nepokořitelnou horou světa Gangkhar Puensum. Ale Bhútán je navíc známý tím, že má nejradostnější obyvatele. Ve srovnání s tím, jak se někde jinde počítá HDP, měří tento národ svou HDŠ, která zahrnuje ekonomický pokrok, přirozenou jistotu a skvělé vedení. A hlavní město Thimphu je ojedinělým městem, které nemá semafory. Bhútán má přísné požadavky pro turisty. Turisté musí mít vízum a rezervovat si pobyt prostřednictvím oficiálního bhútánského správce cestovního ruchu.

Mosambik

Na seznamu může být mnoho afrických míst, ale nás zaujal tento rozmanitý jihovýchodní národ. Mosambik má krásné pláže s bílým pískem omývané teplými vodami Indického moře. Navíc je tu spousta ostrovů, díky nimž se budete cítit jako na Maledivách, můžete zde potkat mnohem menší počet turistů. Zde zažijete různé aktivity – safari v Limpopo Waterway Valley, surfování a plavání s bílými žraloky nebo mantami. A navíc se můžete seznámit s historií národa – zjistíte, kam jezdili svahilští, středovýchodní a perští obchodníci.

Malta

Středozemní ostrov Malta je teplý a otevřený. To vše z něj dělá skvělou volitelnou nabídku pro jeho další sousedy, jako je Itálie nebo Řecko. Nabízí italskou potravu a víno bez italské byrokracie. Po celý rok se zde můžete těšit z krásného počasí! Existuje mnoho alternativ pro výlet – místní lidé doporučují vyzkoušet pastizzi – tedy slané koláče, často plněné ricottou a zapíjené nápojem Cisk. Na Maltě můžete objevit megalitické svatyně z let 7000 až 5000 př. n. l. jsou známé svou strukturální velkolepostí.

Rakousko

Rakousko
Foto: Pixabay

Zejména návštěvník z jiné země ocení oblast středoevropské země, ze které se během několika hodin dostanete do dalších důležitých měst a míst. Ale Rakousko se pyšní místy, které dokáží nalákat i velmi vzdálené cestovatele. Zprvu tu máme velmi dobře známou Vídeň – kde se nachází skvělá nabídka místních muzeí, výstav a divadel. Věděli jste, že v sousedství Weltmusuem budete moci objevit panovnické čelenky posledního Aztéka? panovník Moctezuma, který byl na počátku 16. století rozdrcen španělskými dobyvateli? A Rakousko budou moci objevovat i milovníci hor, a to jak v létě, tak i v zimě.

Kanada

Zatímco USA přitahují hosty svými notoricky známými městy a národními parky, jejich severní soused je cestovateli pravidelně opomíjen. Někteří si myslí, že Kanada je plná iglú a javorového sirupu, ale to je daleko od pravdy. Například Vancouver, ve kterém můžete snowboardovat a surfovat ve stejný den, nebo Toronto, které je jedním z nejrychleji se rozvíjejících severoamerických měst, nebo Québec, kde je k vidění nejlepší práce z evropské architektury.

Kanada
Foto: Pixabay

Kanada, také zahrnuje fenomenální a věčnou krajinu, kterou je třeba zkoumat. První na řadě jsou tu kanadské národní parky. V Ontariu jsou často slyšet vlci a v národních parcích Gros Morne a Terra Nova v Newfoundlandu si můžete vychutnat humry.

Zdroje info: kudyznudy.cz, cestujeme.cz

Náhledové foto: Pixabay