Glamping Karavan – Chrášťany u Benešova

Kontakt na majitele
Glamping Karavan - Chrášťany u Benešova

Glamping Karavan s obytnou pergolou se nachází na okraji malé obce Chrášťany u Benešova – Konopiště. Ubytování pro Vás je připraveno v osobitém stylu, jehož dominantou je obytná pergola.

Karavan byl vyroben v roce 2006 v Anglii. My jsme ho pro Vás pořídili na jaře roku 2019 již s úmyslem, že bude sloužit k odpočinku a relaxaci. Pobyt u nás ocení ti klienti, kteří vyhledávají netradiční ubytování a nechtějí zažívat ruch v přeplněných kempech. V blízkém okolí je spousty typů na výlety, jak k pěší turistice, cyklistice, tak i pro vodáky řeka Sázava. V zimních měsících zde najdete i ski areály.

Rádi bychom Vás informovali, že karavan stojí na oploceném soukromém pozemku, který sousedí se silnicí třetí třídy a přiléhá na ní již nefungující zemědělské družstvo, objekt pouze slouží jako úschovna pro krmivo a řemeslnický sklad. Druhou stranu pozemku obýváme my s rodinou a psy.

Glamping nabízíme, abychom lidem ukázali netradiční ubytování a mohli zažít více propojení s přírodou a neobvyklé zážitky v tomto stylu. Okolo nás je mnoho krásných míst, možností se toulat přírodou, v přímé blízkosti se nachází lesík, kde se rádi scházejí zvířata a obdarují Vás svou přítomností, zvuky a pohledy. Na přilehlé louce se pasou koně, velmi přítulný a budete s nimi v přímém kontaktu.

Rádi bychom, aby jste u nás zažili pohodu, klid, relax a věříme, že si u nás pobyt pozitivně užijete a budete se k nám rádi vracet. Ochotně Vám co nejvíce vyhovíme, poradíme a budeme o Vás pečovat 🙂 Velmi se na Vás těšíme a jste u nás vítáni, zažít si „glamping kempování“ nejen v letních měsících, ale i mimo sezonu v chladnějších dnech 🙂 Karavan je pronajímán celoročně.


Kapacita objektu je pro 4 hosty. Po domluvě je možno ubytovat i celkem 5 hostů. Ideální počet pro komfortnější spaní a vyžití je hostů 4 dospělý – děti jsou u nás samozřejmě též vítáni. K dispozici jsou dvě ložnice. Karavan slouží především jako zázemí spánku, hygieny a odpočinku.

Prosíme o vlastní ručníky, povlečení nebo spacáky. Dále doporučujeme přezůvky – vezměte s sebou 🙂 – zvláště mimo letní sezonu.

Po vstupu do karavanu se po levé straně nachází postel větších rozměrů pro dva lidí, slouží jak ke spánku tak pro relax a odpočinek, vedle postele je kuchyňská linka, která slouží spíše pro mytí nádobí a nebo si v troubě upéct nějakou dobrotu :), ale můžete si i v karavanu přímo uvařit. Jinak velký kuchyňský prostor se nachází přímo v pergole u karavanu, v které najdete veškeré potřebné vybavení pro gurmánství a tvořivost vaření.

V další části se nachází sprchový kout – voda teče a i teplá 🙂 Naproti je kazetové WC s přírodní bio „chemií“ – o tento záchod se Vám budeme denně starat my.

Druhá ložnice je v zadní části karavanu s velkou paletovou postelí, na které se též vyspí dvě osoby. Všude v karavanu najdete mnoho odkládacího prostoru a skříněk.

Největší dominantou tohoto Glamping Karavanu je obytná – opláštěná – pergola, z které si opravdu užijete úžasné výhledy do okolí. Je o rozměrech 40m čtverečních, vytápěná je infrazářiči + plynová kamna Pohoda. Pergola slouží jak pro kuchyňské potřeby tak i pro odpočinek. Nachází se v ní velký jídelní stůl, komody, osvětlení, lednička. Vaří se na plynovém vařiči. Je rozdělena na dvě části závěsy/ v letních měsících není potřeba/ a to proto, aby Vám neutíkalo mnoho tepla do prostoru a nebo i jen proto, aby jste měli i více soukromý.

V druhé části pergoly najdete odpočinkovou relaxační část, se sedací soupravou, paletovou postelí a houpačkou. Také jsme pro Vás vytvořili malý koutek, v kterém najdete vykládací Tarot karty, motivační karty, kameny, četbu a vonné tyčinky, věřím, že si své příznivce tento koutek najde 🙂 Pokud by jste si chtěli při výhledu na západ slunce třeba zacvičit jógu, i karimatka je pro Vás připravena. Uvnitř karavanu i na pergole najdete mnoho motivačních knih.

Samozřejmostí jsou i teplé deky, které Vás u pití čajíčku nebo kávy zahřejí a Vy si budete moci užívat ticha a výhledů – prostě rozjímat.

V relaxační části pergoly je ratanová sedací souprava a odpočinková postel vyrobená z palet, na které můžete v letních teplých dnech i přespat :)
Edita a Vítek s rodinou

Detail ubytování

Cena Sezóna LÉTO * 29. * 31. * Objekt / týden * 13 000 Kč
Kapacita 5 osob
Počet ložnic 2 ložnice
Koupelny 1
WC 1
Internet internet - wifi
Domácí zvířata
Typ Glamping
Využití Celoročně, Letní sezóna, Zimní sezóna, Mimosezóna, Víkendové pobyty, Velikonoce
Rekreační oblast Střední Čechy