Penzion apartmány – Dřevěnka Bozkov – jeskyně

Kontakt na majitele
Penzion apartmány - Dřevěnka Bozkov - jeskyně

Srdečně Vás vítáme v našem rodinném penzionu Dřevěnka Bozkov, první zmínka v kronice se traduje k roku 1752. Ale to už tu mohl dávno stát. Tento původně hospodářský statek a hostinec je dnes zachovanou kulturní památkou, kterou si dědíme z generace na generaci a staráme se o její chod spolu s naší restaurací. Rodinný penzion a restaurace Dřevěnka je v samém centru obce s výhledem na překrásný barokní Kostel Navštívení Panny Marie a díky svému vzhledu dotváří návesní prostor. Dům představuje charakteristickou dominantu obce a tradiční centrum společenského života. Je hodnotným zástupcem venkovské architektury, nedílnou součástí urbanistického vývoje obce a také dokladem řemeslných technologií. Tato patrová stavba je unikátem v Podkrkonoší, které je typické svojí nízkopodlažní zástavbou.
Najdete nás v obci Bozkov v Podkrkonoší, nedaleko Českého ráje, nedaleko Krkonoš a Jizerských hor. V Bozkově máme turisticky velmi vyhlášené dolomitové jeskyně s největším podzemním jezerem v Čechách.

Celoročně Vám nabízíme útulné ubytování s celkovou kapacitou 22 lůžek v jednom 2-lůžkovém pokoji a pěti 4-lůžkových pokojích. V 2-lůžkovém pokoji (Zelený) se vyspíte na manželské posteli, ve 4-lůžkových pokojích (U Bohumila, U Lidušky, U Adolfa F., Pod věží, Severka) najdete manželskou postel a palandu. Kromě toho je každý pokoj zařízen televizí se satelitním příjmem a soukromou koupelnou se sprchovým koutem a toaletou. V celém objektu jsme zajistili bezplatné WiFi připojení na internet.

Kromě odpočinku na pokojích mohou naši hosté využít k trávení příjemných chvil novou finskou saunu v odpočinkové místnosti s hernou a posilovnou nebo společenskou klenutou místnost (vinárna)s praktickou krásnou kuchyňkou a s jídelním sezením nebo stylovou restauraci s velkoplošnou projekcí, kulečníkem, šipkami a hřejivým krbem. Restaurace s kvalitní domácí stravou potěší Vaše chuťové pohárky. Dětičky se zahrají v koutku s hračkami nebo na dětském hřišti s houpačkami , kolotočem a skluzavkou v exteriéru.

Soukromá zahrada Vás vyláká ven zejména v pěkném počasí. Nadýcháte se čerstvého vzduchu, posedíte si na terase “pod kuželníkem“ společně s hosty restaurace a obsluhou nebo na soukromé zahradě pouze pro ubytované s krbem a ping-pong stolem, na grilu opečete masíčko a zeleninu. Večery kolem ohniska Vám navodí tu správnou dovolenkovou atmosféru. Kromě stolního tenisu si můžete zahrát i kulečník či zaházet šipky. A nově 150 metrů od Dřevěnky na bozkovském náměstí na sokolské zahradě obří trampolína pro všechny děti zdarma od našeho starosty. Cyklisté a lyžaři odloží své sportovní potřeby v úschovně a auta zaparkujete přímo u objektu.

Ideální strategická poloha penzionu Vás vyžene na toulky po bližším i vzdálenějším okolí. Nabízejí se rodinné procházky, naučná stezka údolím Vošmendy, kterou vyrobili naši bozkovský jeskyňáři, návštěva hradů, zámků, celého Českého Ráje, Jizerských Hor a Krkonoš a hlavně oblíbených dolomitových jeskyní se vstupem ve vzdálenosti jen 1 kilometr od Dřevěnky. Doporučujeme vyzkoušení Via Ferraty na Riegrově stezce, Riegrovu a Palackého stezku, výlet k Rozhlednám Kozákov,U Borovice, Černé Studnice a rozhledny Štěpánka(kde najdete i překrásné běžecké tratě 5 měsíců v roce se skvělými podmínky) . Muzeum drahých kamenů nebo krkonošských řemesel. ZOO a Babylon Liberec. Jen půl kilometru od nás se nachází víceúčelové sportovní hřiště pro děti a dospělé. Fanoušci zimních sportů si zamilují zasněžené svahy přilehlých středisek – Lyžařský areál Kamenec-Jablonec nad Jizerou, Lysá-Rokytnice, Nad Nádražím Semily, Paseky, Rejdice, Ski areál Kozákov, Šachty-Vysoké nad Jizerou a mnoho jiných.

Jak sami vidíte, skutečně každý si zde přijde na své! Věříme, že pobyt v Dřevěnce Bozkov si zapamatujete jako jeden z Vašich nejmilejších zážitků a opět se k nám rádi vrátíte! Těšíme se na Vaši návštěvu!

Detail ubytování

Cena Celoročně * Osoba / noc * 870 Kč
Kapacita 22 osob
Počet ložnic 6 ložnic
Koupelny 6
WC 6
Internet internet - wifi
Domácí zvířata
Typ Chalupa
Využití Celoročně, Letní sezóna, Zimní sezóna, Mimosezóna, Víkendové pobyty, Silvestr, Vánoce, Velikonoce
Rekreační oblast Jizerské hory