Hlavní město ČR: Navštivte zahrady, vyhlídky nebo parník

Průhonický park

Praha, málokdo o ní mluví slušně a málokdo se dnes k ní dívá s úsměvem na rtech. Pražané neví o ostatních krajích nic a snaží se od nich distancovat, seč mohou. Nicméně, když poodkryjeme silnou vrstvu arogance a podíváme se jinam než jen na rozpálené betonové ulice, můžeme najít i velmi zajímavá místa.

Průhonický park

Zámecký park v obci Průhonice, která se nachází na okraji Prahy, je právem zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Místo, kde se mimo jiné natáčely scény S čerty nejsou žerty, je pro procházku na konci týdne naprosto ideální. Zejména na jaře, kdy se příroda probouzí, tu uvidíte řadu kvetoucích druhů rostlin. Navíc oceníte jistě i cizokrajné druhy stromů. Drsným údolím vede více než 25 kilometrů stezek, na kterých možná ještě objevíte říčky, vodopády a zelené mýtiny. Ale pozor, díky lidem, kteří za sebou zanechávají spoušť je možné, že došlo k negativním změnám krajiny!

14,5hodinová plavba parníkem Praha-Mělník

Rašínovo nábřeží
Foto: Pixabay – Rašínovo nábřeží

Víte, že se jednoduše můžete plavit přímo z centra Prahy do Mělníka? Tato cesta bude zábavou zejména pro děti, ale nebudou se nudit ani dospělí. Začíná se v 7 hodin ráno z Rašínova nábřeží, můžete se seznámit s provozem parního motoru, proplout památným Hořínským kanálem a několika zdymadly až k soutoku Vltavy a Labe. Uprostřed cesty se na palubě oživíte nebo si dáte skvělý oběd v Mělníku. Parník se vrací zpět v 15.30 a do Prahy se vrátí kolem 22. hodiny.

Abyste si vybrali termín a zjistili, zda parník stále vyplouvá, musíte sledovat jejich webové stránky. Zde rovněž najdete celý program a další zajímavé plavby.

Místnost ticha, kterou každý neumí ocenit

Tuto místnost nemůže navštívit každý, a to z toho důvodu, že lidé neumí být potichu a ocenit tyto chvíle. Toto místo najdete v Národním zemědělském muzeu, kde mimo jiné najdete expozice z myslivosti, rybářství atp. Za pomocí moderních technologií byl vytvořen les v laboratoři, kde vládne ticho klid. Vtipné ale je, že sami dobrovolně ničíme přírodu, kterou se pak uměle a velmi těžko snažíme vytvořit. Nebylo by lepší změnit své myšlení a zachránit půdu, která nám hoří pod nohama?

Zdroje info: kudyznudy.cz, cestujeme.cz

Náhledové foto: Pixabay