Matka schovávala dítě tři roky v šuplíku: Morbidní detaily toho, jak se jí povedlo vše utajit
Matka schovávala dítě tři roky v šuplíku: Morbidní detaily toho, jak se jí povedlo vše utajit. Příběh britské matky, která tři roky schovávala své novorozeně v šuplíku, šokoval celý svět. Mnozí uvažují o tom, zda je to vůbec pravda. Bohužel to tak opravdu je a na svět postupně vyplouvají další a další hrůzné detaily.
Dítě ukryté v šuplíku: Nepředstavitelná realita
Dotyčné matce se podařilo utajit existenci své novorozené dcery před partnerem, staršími dětmi, a dokonce i před častými návštěvníky domu. Po tři roky žilo dítě v uzavřeném prostoru zásuvky v matčině ložnici (v době, kdy byla holčička nalezena, prý váhou i dovednostmi odpovídala asi desetiměsíčnímu dítěti). Nešlo o náhodné selhání úsudku, ale o promyšlenou snahu dítě utajit.
TIP: Pozor na varování, které vydal SÚKL, nebudou antibiotika a další důležité léky.
Návštěvy měly zakázán vstup do některých částí domu, zejména do horního patra. V ložnici, kde dítě žilo (dá-li se tomu tak říkat) navíc prakticky nepřetržitě hrála hlasitá hudba. A ložnice jako taková nebyla přístupná nikomu – ani současnému příteli ženy. Ona krkavčí matka ji za sebou obvykle pečlivě zamykala – tedy až do onoho osudného dne.
Foto: Pixabay
Dítě si pláčem zachránilo život
Tajemství se rozplynulo, když návštěvník (podle některých zdrojů údajně současný partner ženy), zaslechl slabý pláč vycházející ze „zakázané oblasti“. Jeho zvědavost ho přiměla k dalšímu pátrání a odhalení ukrytého dítěte. Zhrozil se, když našel našel podvyživenou a zanedbanou holčičku, zavřenou ve velkém šuplíku pod postelí, v místnosti bez slunečního světla a řádné péče.
TIP: Vyzrajte na rýmu, jednoduchý cvik uvolní ucpaný nos během minuty. Nepotřebujete bylinky, jen šikovný trik.
Do případu se okamžitě zapojily úřady a dítě bylo z domova odebráno. Žena čelila obvinění ze zneužívání a zanedbávání dítěte, za což jí byl uložen trest odnětí svobody v délce sedmi let a šesti měsíců. Případ poukázal na závažné nedostatky v dohledu a na potřebu větší ostražitosti v takových situacích.
Psychologický dopad může být obrovský
Nejtragičtějším aspektem tohoto případu je trvalý psychologický dopad na dítě. Raná léta jsou rozhodující pro fyzický a emocionální vývoj a pobyt v izolaci nepochybně ovlivnil její schopnost komunikovat se světem. Zprávy její pěstounské rodiny uváděly, že zpočátku vůbec nereagovala na podněty, což vyvolávalo obavy o její dlouhodobé emocionální zdraví. Dokonce doslovně říkají, že první tři měsíce ani jednou nezaplakala (to, že ji muž v ten den zaslechl se tak jeví jako malý zázrak). Nyní z ní prý roste šikovná a inteligentní holčička. Jaké dopady však na ni tenhle příšerný start do života bude mít, se teprve ukáže.
Zdroj: https://edition.cnn.com/2024/11/27/uk/mother-baby-hidden-drawer-scli-gbr-intl/index.html, https://www.bbc.com/news/articles/c4gz1dv8ly2o
Náhledové foto: DALL-E
Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.