Fucking,_Austria2

O jeden suvenýr méně – víska Fucking u našich sousedů si konečně změnila název

Pro všechny, kdo si libují v pořizování netradičních (a dlužno říci že i nelegálních) suvenýrů, bylo ještě donedávna Rakousko doslova zlatým dolem. Stačilo zamířit do vesnice Fucking a v nestřeženém okamžiku uzmout ceduli s názvem vesnice (nebo obdobný suvenýr).

V angličtině totiž Fucking znamená pohlavní styk – tedy velice vulgárně řečeno. Není tedy divu, že se na vesnici zaměřilo tolik negativní a nechtěné pozornosti, s níž už obyvatelům došla trpělivost.

Posledních pár dní pro unikátní fotku

Cestování do Rakouska je teď podstatně omezeno. Dovnitř nesmí (až na výjimky nikdo), kdo se neprokáže negativním testem na koronavirus ne starším než 72 hodin. Od 19. prosince se však předpokládá zpřísnění, které všechny cestovatele (opět až na pendlery a další vyjmenované výjimky) uvrhne do desetidenní karantény, kterou bude možno opustit po pěti dnech v případě negativního PCR testu.

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

A proč to píšeme? Vesnička Fucking se totiž oficiálně přejmenuje až od 1. ledna 2021. Takže pokud toužíte po netradičním suvenýru v podobě fotografie s nevšedním jménem obce (z ničeho jiného bychom vás ani nepodezírali), máte na cestu nejvyšší čas.

Jak se vlastně bude Fucking jmenovat nově?

Když se podíváme na původ jména, pak rozhodně nemá s hanlivými výrazy nic společného. Existují dvě teorie, které se snaží objasnit, jak k přejmenování došlo.

  • Ta první hovoří o muži jménem Adalpert von Vucckingena, který tu žil v 11. století.
  • Druhá se odkazuje na 6. století a bavorského šlechtice Focka.

Přípona -ing je pak v Bavorsku zcela běžná.

A co nový název? Nebude zase tak odlišný, jak si možná myslíte. Od 1. ledna 2021.si na cedulích přečtete jednoduše Fugging. I to zní docela zajímavě, ovšem „alternativně“ založení turisté už si na své nepřijdou. Naštěstí.

Zdroj náhledového obrázku: commons.wikimedia.org

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *